WYCIECZKA DO WIELICZKI I KRAKOWA

15 maja 2019 r. uczniowie klasy III i IV wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Wieliczki i Krakowa.

W Wieliczce głównym celem była słynna kopalnia soli, której zwiedzanie uczniowie rozpoczęli w szybie Daniłowicza, gdzie poznali swojego przewodnika, który podczas wędrówki opowiadał o historii i tajemnicach kopalni.

Podczas zwiedzania uczniowie przeszli ponad trzykilometrową trasę i zeszli na głębokość 135m. Zobaczyli wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora i unikalne solne rzeźby. Szczególne wrażenie wywarła na nich kaplica dedykowana św. Kindze, która przyniosła bogactwo soli na polską ziemię i świetlny spektakl nad brzegami jeziora przy akompaniamencie muzyki Fryderyka Chopina.

Uczniowie pełni emocji i wrażeń wyjechali windą na powierzchnię i po obowiązkowym zakupie pamiątek zadowoleni wyruszyli w dalszą drogę w kierunku Krakowa, w którym pomimo deszczowej i zimnej pogody czekał na nich Smok Wawelski, który okazał się niezwykle uprzejmy i dobrze wychowany zapraszając wszystkich na zwiedzanie smoczej jamy, zaś najbardziej zmarzniętych ogrzał ziejąc od czasu do czasu najprawdziwszym ogniem.

Ostatnim punktem wycieczki była Katedra Wawelska, w której pochowani są najwybitniejsi Polacy, w tym patronka naszej szkoły św. Jadwiga. Po zwiedzeniu Katedry uczniowie udali się do autobusu i w znakomitych humorach wyruszyli w drogę powrotną.