WYCIECZKA DO WROCŁAWIA-POLSKIEJ WENECJI, MIASTA MOSTÓW I KRASNALI

W dniach 22-24.05.2019 r. odbyła się wycieczka do Wrocławia. Uczestniczyli w niej uczniowie kl. VIII wraz z wychowawczynią oraz panią Aliną Szurą.

W środę młodzież wyruszyła pociągiem bardzo wcześnie, dzięki czemu już ok. 11:00 była we Wrocławiu. Pierwszego dnia wycieczki uczniowie zobaczyli Ogrody Japońskie zlokalizowane tuż przy Hali Stulecia. Mieli możliwość obejrzenia Panoramy Racławickiej oraz eksponatów Muzeum Narodowego. Po obiadokolacji wszyscy udali się na niezwykły pokaz fontanny multimedialnej. Przy dźwiękach muzyki klasycznej obserwowali wodny taniec i grę świateł.

Drugiego dnia wraz z przewodnikiem uczniowie zwiedzali Stare Miasto. Mieli okazję poznać ciekawostki związane z Wrocławiem, jak również zwiedzić najsłynniejsze miejsca w tym mieście. Zobaczyli: Operę Wrocławska i Narodowe Forum Muzyki, dawny Pałac Królów Pruskich, Synagogę, Plac Solny, Stare Jatki, Uniwersytet Wrocławski, Ossolineum, Ostrów Piaskowy, Ostrów Tumski z gotycką katedrą. Wrocław nazywany jest "Miastem Mostów", których jest ponad 120. Najważniejsze z nich to: Most Piaskowy - najstarszy most żelazny we Wrocławiu oraz Most Tumski, na którym zakochani wieszają kłódki na znak wiecznej miłości. Przez cały czas młodzieży towarzyszyły krasnale, które mimo swoich niewielkich rozmiarów były widoczne na każdym kroku. Należy zauważyć, że ich liczba ciągle wzrasta i na chwilę obecną wynosi ponad 400. Po zwiedzaniu uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą nowoczesnego centrum Hydropolis. To miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi - ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw. Ważnym punktem wyprawy był wyjazd windą na 49 piętro najwyższego w mieście budynku - Sky Tower. Z wysokości 215 metrów można podziwiać panoramę Wrocławia. Późnym wieczorem uczestnicy wycieczki spacerowali uliczkami miasta, aby jeszcze raz przekonać się, jak pięknie wygląda Wrocław.

W ostatnim dniu wycieczki, po śniadaniu wszyscy udali się do wrocławskiego ZOO. Zobaczyli Afrykarium, w którym poczuli gorący, afrykański klimat. Podziwiali różne gatunki ryb, pingwiny, krokodyle oraz wiele gatunków ptaków, latających beztrosko nad głowami zwiedzających.

Uczniowie, pełni nowych wrażeń pożegnali Wrocław i pociągiem wrócili do Ptaszkowej.

Ta wspaniała wyprawa na długo pozostanie w pamięci uczestników.