Osiągnięcia w roku szkolnym 2013/2014

 

Gminny Konkurs Ratujemy życie

 

Naszą szkołę reprezentował dwuosobowy zespół uczniów klasy VI:

Patryk Bochenek i Piotr Wójciak. Chłopcy zajęli wysokie III miejsce.

 

 

Nasi uczniowie licznie wzięli udział w międzyszkolnych konkursach organizowanych

przez Filię Gminnej Biblioteki zajmując wysokie miejsca.

 

Konkurs literacki "PATRIOTYZM - OJCZYZNA w nauczaniu JANA PAWŁA II PAPIEŻA POLAKA"

 

W kategorii klas IV - VI:

 

I miejsce: Aleksandra Frączek z klasy V

           Martyna Konior z klasy IV

II miejsce:  Julita Kogut z klasy VI

                           Justyna Pałubiak z klasy VI

III miejsce: Kacper Janus z klasy IV

                            Agnieszka Pałubiak z klasy IV

Wyróżnienie: Arkadiusz Bochenek z klasy IV

              Monika Kruczek z klasy IV

 

Konkurs plastyczny "JESTEM POLAKIEM - SYMBOLE NARODOWE"

 

W kategorii klas I - III

 

II miejsce: Anita Ząber z klasy III

                     Kinga Michalik z klasy III

III miejsce: Aleksandra Kiełbasa z klasy I

Wyróżnienie: Grzegorz Poręba z klasy II

 

W kategorii klas IV - VI

 

I miejsce: Monika Kruczek z klasy IV

III miejsce: Piotr Radzik z klasy IV

 

 

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

 

Wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej otrzymały dwie dziewczynki z klasy VI:

Justyna Pałubiak i Julita Kogut.

 

 

W miesiącu maju odbyły się dwa szkolne konkursy:

 

Konkurs literacki dla klas IV - VI pt. "Królowa Jadwiga - mój wzór"

 

I miejsce - Dominika Poręba z klasy V

   II miejsce - Aleksandra Frączek z klasy

III miejsce - Zuzanna Kogut z klasy V

Wyróżnienia: Tomasz Janusz z klasy V

                     Kacper Janus z klasy IV

                       Mateusz Królak z klasy V

 

Konkurs bajania dla klas II - III pt. "Postać Królowej Jadwigi w legendach"

 

I miejsce - Aleksandra Rysiewicz z klasy III

      Piotr Bochenek z klasy II

II miejsce - Szymon Główczyk z klasy II

            Jakub Radzik z klasy III

III miejsce: Grzegorz Poręba z klasy II

Wyróżnienia: Magdalena Święs z klasy II

                   Wiktoria Broda z klasy III

 

 

Gminny Konkurs Literacki "Jan Paweł II - Papież Dialogu"

 

III miejsce - Piotr Radzik - klasa IV

Wyróżnienie - Julita Kogut - klasa VI

 

 

Nasza szkoła brała udział w konkursie dla szkól podstawowych i gimnazjów z terenu gminy

 na zbiór największej ilości nakrętek w przeliczeniu na jednego ucznia klasy.

 

Największą ilość nakrętek w szkole zebrali uczniowie klasy VI, którzy  w konkursie zdobyli II miejsce.

Nagrodą jest 750 zł, które przeznaczą na klasową wycieczkę.

 

Zebrane nakrętki pomogą w uzyskaniu wózka inwalidzkiego dla 4 - letniej dziewczynki z Białej Niżnej.

 

 

Gminny Konkurs Ortograficzny

 

W kategorii klas V - VI Julita Kogut z klasy VI zajęła VI miejsce.

W kategorii klas III - IV naszą szkołę reprezentowała Anita Waligóra z klasy III.

 

 

V edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego i Literackiego

"Jak rozwiązywać spory bez przemocy" pod hasłem "Nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe".

 

W konkursie literackim w kategorii dla dorosłych

 I miejsce zdobyła Pani Małgorzata Janusz (utwór CZŁOWIEK)

 

W konkursie literackim w kategorii dla klas IV - VI

II miejsce zajął Piotr Radzik z klasy IV,

III miejsce zdobyła Aleksandra Frączek z klasy V.

 

W konkursie plastycznym w kategorii klas I - III

nagrodzona została praca Karoliny Kiełbasy z klasy I.

 

 

XI Gminny Konkurs "Zagadki logiczne" w Krużlowej Wyżnej

 

Szkołę reprezentował trzyosobowy zespół uczniów klasy VI:

Justyna Pałubiak

Julita Kogut

Piotr Wójciak

Wywalczyli VI miejsce.

 

 

Wysokie miejsce w rankingu szkół podstawowych!

 

Nasza szkoła znalazła się na V miejscu w rankingu szkół podstawowych

powiatu nowosądeckiego - ranking w oparciu o wyniki sprawdzianu w klasie VI

w roku szkolnym 2012/2013.

 

Źródło: Gazeta nowosądecka, 14 marca 2014

Czytaj cały artykuł.

 

 

Konkurs historyczny "Mój Region - Moja Duma, Moje Miasto - Moja Duma"

organizowany przez Społeczno-Kulturalne Towarzystwo "Sądeczanin" i II LO w Nowym Sączu.

 

Konkurs przebiegał trzyetapowo.

Uczeń klasy VI Szymon Ptaszkowski brał udział we wszystkich etapach.

Pisał pracę pt. "Atrakcje turystyczne na Sądecczyźnie związane z historią regionu

Ptaszkowa - moja mała Ojczyzna",

 odpowiadał na pytania konkursowe w formie pisemnej i ustnej, zostając finalistą tego konkursu.


Więcej na: http://www.sadeczanin.info/moj-region-moja-duma-moje-miasto-moja-duma

 

 

Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie "Małopolska Marzanna"

organizowanym przez  Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach.

 

W kategorii klas I - III wyróżniona została praca Marcina Siedlarza z klasy I.

 

 

Konkurs Bożonarodzeniowy
organizowany przez ZSP i Wiejski Dom Kultury w Kąclowej

wykonanie szopki lub ozdoby bożonarodzeniowej
 

Udział:
Jakub Michalik - klasa I
Jakub Radzik - klasa III
 


Gminny Konkurs Profilaktyczny "Szkoła w ruchu - aktywnie po zdrowie"

Uczennica klasy III - Anita Ząber  - zdobyła I miejsce
(w kategori klas I-III)
 


Dnia 4.12.13 uczennica klasy VI – Julita Kogut brała udział w

XII Gminnym Konkursie Poetyckim „Twórczość własna”
organizowanym przez Zespół Szkół we Florynce.

Uczennica wygłosiła dwa napisane przez siebie wiersze.
Zdobyła I miejsce.

Serdecznie gratulujemy wrażliwości i umiejętności przekazywania uczuć i emocji poprzez słowa.

Oto recytowane utwory:      ONI i JA    -   PRZYSTAŃ
 


X Gminny Konkurs Piosenki Europejskiej w Siołkowej

W kategorii klas I-III trzecie miejsce wyśpiewali sobie uczniowie klasy II:

Magdalena Sekuła i Adrian Lompart

 

 

Konkursy przedmiotowe Małopolskiego Kuratora Oświaty

 

KONKURS BIBLIJNY

Do etapu rejonowego zakwalifikował się Wojciech Janus z kl. VI
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się Wojciech Janus z kl. VI

 

KONKURS MATEMATYCZNY

Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

Justyna Pałubiak - kl. VI

Jakub Janik - kl. VI

 

KONKURS HUMANISTYCZNY

Do etapu rejonowego zakwalifikował się Wojciech Janus z kl. VI

 


Gminne Drużynowe Zawody w Tenisie Stołowym Chłopców - Ptaszkowa

III miejsce: Patryk Bochenek, Jakub Janik - kl. VI
 


Gminne Indywidualne Zawody w Tenisie Stołowym Chłopców - Ptaszkowa

IV miejsce: Patryk Bochenek - kl. VI
Awans na Zawody Międzygminne - V miejsce
Awans na Zawody Powiatowe - udział
 


Gminne Drużynowe Zawody w Tenisie Stołowym Dziewcząt - Cieniawa

II miejsce: Aleksandra Frączek, Kinga Sekuła, Dominika Poręba - kl. V
Awans na Zawody Międzygminne do Gródka nad Dunajcem
 


Gminne Indywidualne Zawody w Tenisie Stołowym Dziewcząt - Cieniawa

III miejsce: Aleksandra Frączek - kl. V
 V miejsce: Kinga Sekuła - kl. V
Awans zawodniczek na zawody międzygminne
Udział w Międzygminnych Zawodach Indywidualnych Dziewcząt w Rożnowie

 


Konkurs plastyczny -  "Pozdrowienia z Unijnej Małopolski"

udział: klasa I i klasa II
 


XVI Parafialne Forum Rodziny

 

KONKURS PLASTYCZNY:

    klasy IV - VI: II miejsce:      Martyna Konior - kl. I

                             Wyróżnienie: Monika Kruczek - kl. IV

        klasy I - III:  II miejsce:      Adam Ptaszkowski - kl. I

                     Wyróżnienie:  Karol Janusz - kl. I

                                                       Adrian Wojtarowicz - kl. III

 

KONKURS LITERACKI - POEZJA:

 I miejsce:   Julita Kogut - kl. VI

       II miejsce:   Martyna Konior - kl. IV

                          Monika Kruczek - kl. IV

                                Agnieszka Pałubiak - kl. IV

Wyróżnienia: Piotr Radzik - kl. IV

                                  Magdalena Michalik - kl. IV

                        Kacper Janus - kl. IV

 


Gminne Indywidualne Zawody w Biegach Przełajowych - Cieniawa


IV miejsce: Emilia Wysowska - kl. V
V miejsce: Wiktoria Broda - kl. III

 

Awans zawodniczek na zawody powiatowe.
Udział w Zawodach Powiatowych w Nowym Sączu

 

 

Zawody o Puchar Premiera D. Tuska w Piłce Nożnej - Grybów
 

Drużyna dziewcząt z kl. II-IV - udział
[Frączek A., Sekuła K., Poręba D., Wysowska E., Michalik M., Broda W., Siedlarz M., Rysiewicz A., Ziółko A.]