Osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016


V Gminny Konkurs Ratujemy Życie organizowany
przez Zespół Szkolno Przedszkolny w Kąclowej

Nasza drużyna w składzie Konrad Rzemiński z klasy V i Szymon Tokarz z klasy VI zdobyli wysokie IV miejsce.
Gratulacje!


Gminny Konkurs Fotograficzny
organizowany przez Szkołę Podstawową w Binczarowej

II miejsce zdobyła Natalia Kiełbasa z klasy V
Gratulacje!


Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY
Wyróżnienia w tym konkursie w swoich kategoriach wiekowych zdobyli:

Bartłomiej Siedlarz - kl. III
Jakub Michalik - kl. III
Konrad Rzemiński - kl. V

Gratulacje !!!



Konkurs literacko - plastyczny "HISTORIA BUDOWY NOWEGO KOŚCIOŁA"
organizowany przez Filię Gminnej Biblioteki Publicznej w Ptaszkowej


PRACE PLASTYCZNE
Kategoria: Przedszkolaki
I miejsce: Zuzanna Poręba - kl. 0a
II miejsce: Zuzanna Toczek - kl. 0a
III miejsce: Karol Ptaszkowski - kl. 0b


Kategoria: Klasy I-III
I miejsce: Katarzyna Ptaszkowska - kl. IIa
II miejsce: Jakub Michalik - kl. Ib
III miejsce: Amelia Zielińska i Łukasz Zieliński - kl. Ia
Wyróżnienia:
Eryk Siedlarz - kl. Ib
Marcin Siedlarz - kl. III

Kategoria: Klasy IV-VI
Wyróżnienia:

Martyna Konior - kl. VI


PRACE PRZESTRZENNE
I miejsce: Aleksandra Ptaszkowska - kl. IV
II miejsce: Patrycja Tokarz - kl. III
III miejsce: Karolina Kiełbasa - kl. III i Natalia Kiełbasa - kl. V
Wyróżnienia:
Aleksandra Smoła - kl. III
Agnieszka Pałubiak - kl. VI


PRACE LITERACKIE
Poezja
I miejsce: Aleksandra Ptaszkowska - kl. IV
II miejsce: Dawid Frączek - kl. IV
III miejsce: Natalia Kiełbasa - kl. V


Proza
II miejsce: Adrian Wojtarowicz - kl. V
III miejsce: Kamil Kiełbasa - kl. VI
Wyróżnienia:
Piotr Bochenek - kl. IV
Anita Waligóra - kl. V


Zwycięzcom gratulujemy !!!


Ogólnopolski Konkurs ZUCH dla uczniów klas I - III
V miejsce uzyskała Maria Kogut z klasy Ib zdobywając tym samym tytuł laureata i nagrodę książkową.
Gratulujemy !


XII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKI
"ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II - SŁUGA MIŁOSIERDZIA"

organizowany przez Zespół Szkół we Florynce
Kategoria klas IV - VI
II miejsce - Kamil Kiełbasa z kl. VI
III miejsce - Dawid Frączek z kl. IV



GMINNY KONKURS "ZAGADKI LOGICZNE"
organizowany przez Szkołą Podstawową w Krużlowej

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI:
Martyna Konior, Piotr Radzik, Kamil Radzik.
Zdobyli VI miejsce - gratulujemy!


V FESTIWAL JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW KLAS I-III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
organizowany w Szkole Podstawowej w Gródku

Uczniowie klasy III - Karol Radzik i Jakub Michalik zdobyli V miejsce.
Gratulujemy!


KONKURS "MAŁOPOLSKA MARZANNA"
organizowany przez Skansen w Szymbarku
W konkursie wzięło udział niemal 200 prac z powiatu nowosądeckiego, brzeskiego, gorlickiego i krakowskiego. Prace naszych uczniów zajęły wysokie miejsca i otrzymały wyróżnienia.

Kategoria: klasy I-III szkoły podstawowej:
III miejsce: Katarzyna Ptaszkowska - kl. IIa
Wyróżnienie: Aleksandra Kruczek - kl. IIb
Marcin Siedlarz - kl. III

Kategoria: klasy IV-VI szkoły podstawowej.
III miejsce: Aleksandra Ptaszkowska i Weronika Wysowska - kl. IV


KONKURS PISANEK WIELKANOCNYCH
organizowany przez GOK w Ptaszkowej
W kategorii prac zbiorowych I miejsce zdobyła praca uczniów klasy IB naszej szkoły.

Gratulujemy!


Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Marii Konopnickiej

Nasza uczennica klasy V Aleksandra Rysiewicz zdobyła I miejsce w XI Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Wielkiej Przyjaciółki Dzieci - Marii Konopnickiej organizowanym przez Szkołę Podstawową w Wyskitnej.

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa!



"Wychowawczy" występ naszych uczniów

W ramach współpracy z fundacją Pomocy Rodzinie "Ostoja" oraz Katolicka Szkołą Podstawową w Nowym Sączu, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII edycji konkursu "Jak rozwiązywać spory bez przemocy". W tym roku hasło konkursu brzmiało: ABC dobrego zachowania". Uczennice klasy VI Martyna Konior, Monika Kruczek oraz Agnieszka Pałubiak zajęły I miejsce. Konkurs uświetnili swoim występem uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 2 w Ptaszkowej przedstawieniem pod tytułem : "Nawet smok może nauczyć się grzeczności" przygotowanym pod kierunkiem Pani Barbary Siedlarz.

   


Gminny Konkurs Piosenki Europejskiej

Gminny Konkurs Piosenki Europejskiej organizowany przez ZSP w Siołkowej.
W kategorii klas I-III
III miejsce zdobyły dziewczynki z klasy IIb: Magdalena Gruca i Wiktoria Wysowska.
W kategorii klas IV-VI
III miejsce wyśpiewali uczniowie klasy IV: Magdalena Sekuła i Adrian Lompart.
Gratulujemy!


Konkurs "Jak rozwiązywać spory bez przemocy"

Międzyszkolny Konkurs "Jak rozwiązywać spory bez przemocy" pod hasłem "ABC dobrego wychowania" organizowany przez Katolicką Szkołę Podstawową w Nowym Sączu.

I miejsce wywalczyły uczennice klasy VI: Monika Kruczek, Martyna Konior i Agnieszka Pałubiak.

Do konkursu uczennice przygotowały się pod kierunkiem Pani Renaty Trojan i Pani Marty Mikulskiej.




Konkurs informatyczny "Małopolskie Baltie 2016"

20 pażdziernika 2015r. odbył się etap szkolny konkursu informatycznego "Małopolskie Baltie 2016". Uczeń klasy V Konrad Rzemiński wyprogramował kwalifikację do etapu powiatowego, który odbędzie się 8 grudnia w Nowym Sączu.


XVIII PARAFIALNE FORUM RODZINY

Konkurs plastyczny
Kategoria kl. IV - VI:
I miejsce: Monika Kruczek - kl. VI
III miejsce: Jakub Janusz - kl. IV
Anita Ząber - kl. V
Wyróżnienia: Magdalena Siedlarz - kl. VI
Wiktoria Kogut - kl. VI
Martyna Konior - kl. V
Kategoria kl. I - III
II miejsce - Michał Ptaszkowski - kl. II
Wyróżnienia: Igor Kogut - kl. II
Karol Radzik - kl. III
Mateusz Wysowski - kl. Ib
Amelia Zielińska - kl. Ia
Weronika Janus - kl. III
Gabriela Rola - kl. I

Konkurs literacki - proza
I miejsce - Arkadiusz Bochenek - kl. VI
II miejsce - Anita Waligóra - kl. V
II miejsce - Konrad Rzemiński - kl. V
II miejsce - Kamil Kiełbasa - kl. VI
III miejsce - Karol Janusz - kl. VI
III miejsce - Aleksandra Siedlarz - kl. IV
III miejsce - Martyna Konior - kl. VI
III miejsce - Magdalena Siedlarz - kl. VI
III miejsce - Monika Kruczek - kl. VI
III miejsce - Magdalena Święs - kl. IV
Wyróżnienie: Agnieszka Pałubiak - kl. VI
Kacper Janus - kl. VI
Wiktoria Kogut - kl. VI

Konkurs literacki - poezja
I miejsce - Natalia Kiełbasa - kl. V
II miejsce - Adrian Wojtarowicz - kl. V
III miejsce - Wiktoria Broda - kl. V
III miejsce - Dawid Frączek - kl. IV
III miejsce - Weronika Wysowska - kl. IV
III miejsce - Anita Ząber - kl. V
III miejsce - Martyna Noga - kl. IV



Zachowaj Trzeźwy Umysł

Uczennica Aleksandra Ptaszkowska zdobyła nagrodę w konkursie ulotkowym "Zdrowe zagranie" w ramach ogólnopolskiej kampani profilaktycznej Zachowaj Trzeźwy Umysł.
Do konkursu przygotowywała pani pedagog Marta Mikulska.