Osiągnięcia w roku szkolnym 2016/2017


Gminny Konkurs Recytatorski "Mój ulubiony bohater literacki poezji i prozy Marii Konopnickiej"
organizowany przez Szkołę Podstawową w Wyskitnej.
I miejsce: Adrian Lompart z kl. V

Gminny Konkurs Literacko Sportowy "Życie i twórczość Kornela Makuszyńskiego"
organizowany przez Szkołę Podstawową w Cieniawie.
IV miejsce: Damian Kogut i Piotr Bochenek z klasy V


Gminny Konkurs Fotograficzny "Piękno naszego regionu w obiektywie aparatu fotograficznego"
organizowany przez Szkołę Podstawową w Binczarowej.
III miejsce: Patrycja Tokarz z kl. IV
Wyróżnienie: Rafał Gucwa z kl. V


Turniej "Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego"
organizowany przez Gimnazjum w Stróżach
Czwórka uczniów z naszej szkoły rywalizowała w etapie gminnym turnieju "Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego" organizowanego przez Gimnazjum w Stróżach. Po podliczeniu punktów okazało się, że Szkoła Podstawowa nr 2 w Ptaszkowej wywalczyła III miejsce minimalnie ustępując zwycięzcom turnieju.
Nasza szkołę reprezentowali: Aleksandra Ptaszkowska, Magdalena Sekuła, Piotr Bochenek, Damian Kogut.


Gminny Konkurs "Czytasz? - Jesteś wielki"
organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Grybowie
W eliminacjach wewnątrz bibliotecznych do gminnego finału konkursu zakwalifikowały się:
Martyna Rysiewicz - kl. V
Magdalena Janus - kl. IIB
Agnieszka Michalik - kl. IIIB
Maria Zielińska - kl. IIA
Gabriela Rola - kl. IIA
Katarzyna Ptaszkowska - kl. IIIA


Konkursy organizowane przez Małopolskiego Kuratora Oświaty:
Małopolski Konkurs Informatyczny "Baltie 2017"

Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:
Konrad Rzemiński - kl. VI
Damian Kogut - kl. V
Aleksandra Ptaszkowska - kl. V


Małopolski Konkurs Matematyczny
W etapie rejonowym udział brał Konrad Rzemiński z klasy VI.


Międzyszkolny konkurs "Jak rozwiązywać spory bez przemocy"
pod hasłem "NASI DZIADKOWIE - SKARBNICĄ WIEDZY I DOŚWIADCZENIA"
organizowany przez Katolicką Szkołę Podstawową w Nowym Sączu.

W kategorii literackiej nagrody zdobyły uczennice klasy V:
I miejsce - Martyna Rysiewicz,
III miejsce - Aleksandra Ptaszkowska.

W kategorii plastycznej III miejsce zdobyła Agnieszka Klimek - uczennica klasy II.
Uczennice przygotowywały się pod kierunkiem Pani Marty Mikulskiej - pedagoga szkolnego.
Zwyciężczyniom gratulujemy!


XIII Gminny Konkurs Piosenki Europejskiej - Siołkowa 2016

W kategorii wiekowej klas I - III
II miejsce zdobyły uczennice z klas III: Wiktoria Wysowska i Katarzyna Ptaszkowska.
W kategorii klas IV - VI naszą szkołę reprezentował duet:
Magdalena Sekuła i Adrian Lompart z klasy V.
Gratulacje!


I Międzyszkolny Konkurs „PODRÓŻ PO REGIONACH POLSKI” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Grybowie

III miejsce w tym konkursie zdobyli uczniowie: Michał Ptaszkowski z klasy IIIA i Adam Matuszewski z klasy IIIB
Gratulujemy!


XIX Parafialne Forum Rodziny pod hasłem "Rodzina uczy patriotyzmu"

Konkurs literacki - proza
I miejsce: Piotr Bochenek - klasa V
II miejsce: Anita Waligóra - klasa VI
II miejsce: Adrian Wojtarowicz - klasa VI
III miejsce: Aleksandra Homoncik - klasa V
III miejsce: Martyna Rysiewicz - klasa V
III miejsce: Michał Tokarz - klasa V
III miejsce: Adrian Lompart - klasa V
III miejsce: Patrycja Kiełbasa - klasa V
Wyróżnienia: Krystian Michalik - klasa V
Damian Kiełbasa - klasa V
Damian Kogut - klasa V
Aleksandra Siedlarz - klasa V
Aleksandra Smoła - klasa IV

Konkurs literacki - poezja
II miejsce: Wiktoria Broda - klasa VI
II miejsce: Weronika Wysowska - klasa V
II miejsce: Szymon Główczyk - klasa V
III miejsce: Dawid Frączek - klasa V
III miejsce: Magdalena Sekuła - klasa V
III miejsce: Jakub Janusz - klasa V
III miejsce: Bartłomiej Siedlarz - klasa IV
III miejsce: Anita Ząber - klasa VI
III miejsce: Martyna Noga - klasa V
III miejsce: Jakub Radzik - klasa VI
III miejsce: Natalia Kiełbasa - klasa VI
Wyróżnienia: Grzegorz Poręba - klasa V
Łukasz Kachniarz - klasa VI
Marcin Siedlarz - klasa IV
Karolina Kiełbasa - klasa IV
Aleksandra Ptaszkowska - klasa V
Patryk Radzik - klasa IV

Konkurs plastyczny:
Kategoria klas I - III
III miejsce: Paulina Kogut - klasa IIa
Nagroda organizatorów: Mateusz Święs - klasa I
Wyróżnienia: Faustyna Krok - klasa IIIb
Agnieszka Klimek - klasa IIa v Zuzanna Toczek - klasa I

Kategoria klas IV - VI
Wyróżnienia: Magdalena Sekuła - klasa V
Adrian Wojtarowicz - klasa VI


Ogólnopolski Konkurs Literacki "Pod dobrą opieką"
organizowany w ramach Kampanii Profilaktycznej "Zachowaj trzeźwy umysł"
Nagrodę w tym konkursie zdobyła Aleksandra Ptaszkowska z klasy V. Gratulacje!