Wycieczka do "Starej Baśni"

18.05.2017r. uczniowie klas drugich wybrali sie na wycieczkę do Grybowa gdzie zwiedzili "Starą Baśń" - warownię utrzymaną w stylu staropolskiego zamku. Od założenia dawnych strojów rycerzy i księżniczek rozpoczęli wędrówkę. Następnie obejrzeli smoczą basztę, mury obronne, wieżę księżniczek, część muzealną i podziemne lochy. Przewodnik ciekawie opowiadał wprowadzając elementy humoru i grozy. Nie zabrakło również zabaw średniowiecznych i gier sportowych. Swoje umiejętności strzeleckie dzieci sprawdzały strzelając z łuku. Wycieczka zakończyła się wspólnym grillem.

   

Wycieczka do lasu

30 września dzieci z klas II wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do lasu. Był piękny, słoneczny dzień. W lesie obserwowaliśmy przyrodę i zachodzące wczesną jesienią zmiany. Poznaliśmy warstwową budowę lasu i rozróżnialiśmy drzewa. Na odpoczynek zatrzymaliśmy się obok niewielkiego stawu, gdzie mogliśmy zjeść kanapki i wspólnie się pobawić. Wszyscy zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

   

Wycieczka klasy VI

31 maja i 1 czerwca uczniowie klasy VI odbyli swoją ostatnią wycieczkę w szkole podstawowej. Zwiedzili zabytkowy kościółek w Tropiu, Zamek, Galerię im. Jana Matejki, Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu. Noc spędzili w Kopalni Soli w Wieliczce, gdzie czekało na nich wiele atrakcji.
Następnego dnia udali się do Krakowa, gdzie zwiedzili STADION PIŁKARSKI "CRACOVIA"
Po południu szóstoklasiści wraz z nauczycielami spacerowali i obserwowali zwierzęta w krakowskim ZOO.
Dopisała pogoda i dobre humory!
To był przyjemnie spędzony wspólnie czas.
Opiekę nad uczniami sprawowała wychowawczyni klasy Małgorzata Janusz oraz Pani Bożena Kogut.

   

Wycieczka do ogrodu zoologicznego w Krakowie

20 kwietnia dzieci klas młodszych wraz z opiekunem wybrały się do krakowskiego zoo. Wycieczka miała charakter integracyjny i edukacyjny. Dzieci miały okazję bliżej się poznać i spędzić wspólnie czas, a także dowiedzieć się wielu informacji o zwierzętach przebywających w ogrodzie zoologicznym.
Mamy nadzieję, że jeszcze czeka nas wiele tego typu wyjazdów!