Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca 2017 w nasze szkole odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017.
Akademię przygotowały Panie- Anna Pieróg oraz Bożena Kogut, na scenie wystąpili uczniowie klas III.

Podczas części oficjalnej Pani Dyrektor wręczyła Nagrodę im. Królowej Jadwigi uczniowi klasy VI- Konradowi Rzemińskiemu, który osiągnął bardzo wysokie wyniki w nauce i konkursach. Ponadto zostały wręczone nagrody książkowe dla najlepszych uczniów, za wzorową frekwencję, pracę w szkolnych organizacjach, pracę społeczną na rzecz szkoły.[...]

Dodano: 29.06.2017, Źródło: Dyrektor

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W PRZEDSZKOLU

22 czerwca 2017 odbyło się uroczyste pożegnanie przedszkolaków.
Piękną akademię z tej okazji przygotowały wychowawczynie grup przedszkolnych. Na scenie wystąpiły wszystkie dzieci, a ich występy podziwiali rodzice.

Przedszkolaki zachwyciły zebranych recytacją, śpiewem i tańcem. Goście dopisali i oklaskiwali swoje pociechy. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz kolorowe książeczki.

Miłego odpoczynku! Wracajcie zdrowi po wakacjach!

Dodano: 29.06.2017, Źródło: Dyrektor

ŚWIĘTO SZKOŁY

Dnia 7 czerwca 2017 roku w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Ptaszkowej odbyło się Święto Szkoły. Tego roku przebiegało ono pod hasłem:

"Dziecku należy się dobre wychowanie i edukacja".

Na scenie wystąpili uczniowie klasy IV, VI i II. Wdzięcznie prezentowały się również przedszkolaczki, które towarzyszyły Królowej Jadwidze.[...]

Dodano: 12.06.2017, Źródło: Dyrektor

VI Gminny Konkurs "Ratujemy Źycie"
organizowany przez Zespół Szkół w Kąclowej

III miejsce zdobyli uczniowie naszej szkoły:
Aleksandra Kiełbasa z klasy IV i Konrad Rzemiński z klasy VI

Dodano: 29.05.2017, Źródło: Dyrektor

DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W marcu bieżącego roku nasza szkoła włączyła się do udziału w projekcie programu eTwinning "Music is my universal language" - "Muzyka jest moim uniwersalnym językiem". Celem projektu było szerzenie wśród dzieci idei szacunku i otwartości na inne kultury oraz nauka języka angielskiego poprzez muzykę i zabawę. W projekcie brało udział siedem szkół: z Bułgarii, Słowacji, Turcji, Grecji, Włoch i Polski. Koordynatorem projektu na terenie naszej szkoły była Pani Beata Motyka.[...]

Dodano: 29.05.2017, Źródło: Dyrektor

DZIEŃ RODZINY

Tradycją w naszej szkole stało się świętowanie Dnia Rodziny. To piękna i wzruszająca uroczystość. Na scenie wystąpiły przedszkolaki oraz uczniowi klas I-III w towarzystwie starszych kolegów i koleżanek. Na widowni nie zabrakło rodziców, którzy oklaskiwali swoje pociechy z łezką w oku. Dzieci przygotowały dla swoich mam i tatusiów pięknie upominki, w wykonanie których włożyły dużo serca. Wszyscy dobrze się bawili. To święto pozostanie na długo w naszej pamięci.[...]

Dodano: 29.05.2017, Źródło: Dyrektor

Wycieczka do Warowni "Stara Baśń"

W dniu 15 maja najmłodsze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Warowni "Stara Baśń" w Grybowie. Przedszkolaków po Warowni oprowadzała Pani przebrana za księżną grodu Bolka, która opowiadała bardzo ciekawe i pouczające historie na temat średniowiecznych zwyczajów oraz życia w tej epoce. Dzieci w skupieniu słuchały księżnej, zwiedzały warownię oraz szukały smoków, które ukryły się przed nimi. Przedszkolakom udało się znaleźć wszystkie smoki. BRAWO! W drugiej części wycieczki odbyły się zawody zręcznościowe.[...]

Dodano: 20.05.2017, Źródło: Dyrektor

GMINA GRYBÓW CZYTA MAŁEMU MISIOWI

Nasze przedszkole brało udział w projekcie "Mały miś w świecie wielkiej literatury". Celem projektu było rozwijanie czytelnictwa zgodnie z kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017 oraz rozwijanie współpracy między przedszkolami. W Gminnym projekcie "GMINA GRYBÓW CZYTA MAŁEMU MISIOWI", nad którym patronat objął Wójt Gminy Grybów brało udział 16 placówek przedszkolnych z Gminy Grybów. [...]

Dodano: 15.05.2017, Źródło: Dyrektor

I KONKURS RECYTATORSKI

09 maja 2017 roku odbył się w naszej szkole I KONKURS RECYTATORSKI, którego hasło brzmiało
"Z zabawy - nauka"
W konkursie brali udział uczniowie klas I-VI, po dwóch uczestników z każdej klasy, wyłonionych podczas eliminacji klasowych.
Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe: klasy I-III oraz IV-VI.
Uczniowie klas młodszych recytowali wiersze Jana Brzechwy, zaś przedstawiciele klas starszych przygotowali do recytacji bajki Ignacego Krasickiego.[...]

Dodano: 13.05.2017, Źródło: Dyrektor

DZIEŃ ZIEMI

28 kwietnia 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ ZIEMI.

Uczniowie i przedszkolaki przybyli tego dnia ubrani w zielone stroje. Bardzo nam było miło gościć Pana Tadeusza Kiełbasę, który z zawodu jest leśniczym.

Uczennice klasy VI przeprowadziły wywiad z gościem. Mogliśmy się wiele dowiedzieć na temat ochrony przyrody i funkcjonowania człowieka w naturalnym środowisku. Dzieci chętnie zadawały pytania Panu leśniczemu oraz opowiadały różne ciekawy historie, które przeżyły. Pan leśniczy dostarczył wielu ciekawych publikacji, broszur, które uczniowie zabrali do domów.

W drugiej części DNIA ZIEMI wszystkie klasy i przedszkolaki uczestniczyły w kalamburach, odgadywały zagadki, przysłowia, których motywem przewodnim była PRZYRODA.

Wszystkich zebranych zachwyciła wystawa przedmiotów wykonanych z odpadów i śmieci. Pojawiły się tam niesamowicie piękne rzeczy, którym nadano "drugie życie".

W przygotowaniu wystawy uczestniczyli uczniowie i przedszkolaki. Całość przebiegała pod hasłem "ZIEMIA NASZYM DOMEM"

Dzień Ziemi został przygotowany przez Panie - Urszulę Gaborek i Marię Jandurę

       

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

27 kwietnia 2017 roku odbyła się w naszej szkole akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Została ona przygotowana przez Pana Krzysztofa Święsa. Na scenie w pięknym przedstawieniu wystąpili uczniowie klasy VI, towarzyszyły im dziewczynki z kółka wokalnego.
W przystępny, prosty sposób szóstoklasiści opowiedzieli o tej ważnej dla naszego kraju Konstytucji. Podkreślili fakt, że był to drugi tego typu dokument na świecie i pierwszy w Europie. Szkolni aktorzy doskonale odegrali swoje role. Dzięki pięknym kostiumom, podziwialiśmy postacie historyczne, w które się wcielili.
Całość przebiegała pod hasłem: "Zgoda sejmu to sprawiła, że nam wolność przywróciła"

W drugiej części uroczystości Pani Dyrektor wręczyła nagrody uczniom, którzy brali udział w Gminnym Konkursie Czytelniczym.

Patriotyzmu uczymy się od najwcześniejszych lat, wtedy dobro Ojczyzny zawsze będzie leżało nam na sercu.

       

"Nadzieja nigdy nie umiera"

12 kwietnia 2017 roku odbyła się w naszej szkole wzruszająca uroczystość- Refleksja Wielkanocna.

Przygotowana została pod hasłem: "Nadzieja nigdy nie umiera".
Na scenie wystąpili uczniowie klasy IIIA i IIIB, czwartoklasiści, szkolny zespół wokalny.

Wśród zacnych gości zaszczycili nas swoją obecnością- Pan Piotr Krok- Wójt Gminy Grybów, Pan Marian Kruczek- Sołtys Wsi Ptaszkowa, emerytowani pracownicy szkoły na czele z Panią Dyrektor- Barbarą Siedlarz. Dopisali również rodzice uczniów i przedszkolaków.

Oczywiście nie zabrakło obecnych pracowników szkoły, uczniów klas I-VI oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych.

To nasze kolejne wspólne spotkanie, by w ciszy i zadumie zastanowić się nad sensem życia każdego człowieka. Był również czas na przypomnienie zwyczajów wielkanocnych,radość i składanie życzeń.

Potrafimy być RAZEM zawsze wtedy, kiedy to ważne. Wierzymy, że Chrystus zmartwychwstał w nas prawdziwie.

Refleksję przygotowały Panie: Anna Pieróg, Bożena Kogut, Marta Mikulska, Renata Trojan.

       

WIELKANOCNY KIERMASZ

11 kwietnia 2017 roku odbył się w naszej szkole kiermasz wielkanocny. Został on przygotowany przez uczniów wszystkich klas z pomocą nauczycieli i rodziców. Dzieci wykazały się ogromną pracowitością i pomysłowością. Ozdoby były piękne, kolorowe, oryginalne. W ich zrobienie wszyscy wkładali dużo zapału i serca. Kiermasz cieszył się ogromnym powodzeniem.

Całkowity dochód ze sprzedaży został przeznaczony na cele charytatywne.

Pani Dyrektor- Magdalena Giera osobiści podziękowała każdemu dziecku, które wykonało kartki świąteczne.

Znów byliśmy RAZEM, by wesprzeć potrzebujących.

       

KOMUNIKAT

Terminy postępowania rekrutacyjnego do przedszkola oraz klasy I na rok szkolny 2017/2018.

Zarządzenie Nr 51/2017 Wójta Gminy Grybów

WAŻNE ROCZNICE

05 kwietnia 2017 roku miała miejsce w naszej szkole bardzo wzruszająca i zarazem piękna uroczystość przygotowana przez Panią Beatę Janusz. Dotyczyła ona takich wydarzeń jak:

Na scenie wystąpili uczniowie klasy IV. W zadumie i nostalgii wspominaliśmy tych, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę. Poznaliśmy sylwetki wielkich Polaków. Jako drogowskazy posłużyły nam słowa Świętego Jana Pawła II. Wspólnie zaśpiewaliśmy "Barkę".
Całość uroczystości przebiegała pod hasłem "KOCHAM CIĘ MOJA OJCZYZNO". Akademię uświetnił szkolny zespół wokalny prowadzony przez Panią Renatę Trojan.

       

BEZPIECZNE PRZEDSZKOLAKI

Dnia 29 marca najmłodszą grupę przedszkolną odwiedzili Panowie policjanci. Zapoznali oni przedszkolaków z podstawowymi zasadami obowiązującymi w ruchu drogowym. Dzieci bardzo dobrze radziły sobie z zadawaniem pytań na temat bezpiecznej zabawy w miejscach dozwolonych. Policjanci szczególny nacisk kładli na zachowanie się podczas zagubienia oraz na kształtowanie postaw asertywnych w kontaktach z nieznajomymi.

Dużą atrakcją spotkania okazała się prezentacja wozu policyjnego i możliwość wejścia do środka samochodu. Policjanci zademonstrowali sygnały ostrzegawcze oraz wyposażenie samochodu.

Takie spotkania są bardzo wyczekiwane przez dzieci. Podziękowania należą się tatusiowi Antosia - za przybycie oraz zaangażowanie w życie przedszkolne grupy. Dziękujemy i zapraszamy ponownie!

       

22 marca - Światowy Dzień Wody w naszym przedszkolu

Z tej okazji dzieci z kl. "0" przyszły ubrane do przedszkola na niebiesko. Ten dzień miał na celu rozbudzić w dzieciach poczucie odpowiedzialności za istniejące zasoby wody pitnej, uświadomić im znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Grupa "starszaków" oraz dzieci z kl. "0" ćwiczyli umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne, śpiewały piosenkę i uczestniczyły w zabawach o tematyce wody. Najwięcej frajdy sprawiły dzieciom ćwiczenia oddechowe "burza w szklance wody", gdzie trzeba było wprawić wodę w ruch za pomocą słomek przez puszczanie bąbelków. Pod koniec zajęć nastąpiła degustacja wody mineralnej.

       

PRZEDSZKOLAKI SZUKAJĄ WIOSNY

Przedszkolaki 21 marca wyruszyły na spacer w poszukiwaniu zwiastunów wiosny. Piękna pogoda sprzyjała prowadzeniu obserwacji zmieniającej się przyrody. Okazało się, że wiosna bardzo śmiało daje o sobie znać. Udało się im usłyszeć śpiewy ptaków, zaobserwować srokę zbierającą gałązki na budowę swojego gniazda oraz kilka mrówek. Starszaki wypatrzyli i policzyli także pojawiające się nieśmiało pierwsze wiosenne kwiaty. Dzieci przygotowały dzień wcześniej kolorowe kwiatki, słoneczka i motyle, które zabrały ze sobą na spacer, aby przywitać wiosnę. Do przedszkola poszukiwacze wiosny wrócili ze śpiewem na ustach i dobrą wiadomością, że wiosna zawitała do Ptaszkowej.

       

ZIMOWA SPARTAKIADA

18 lutego odbyła się w Ptaszkowej 62/XVIII Zimowa Zintegrowana Spartakiada Dziecięca. Jak co roku nasza szkoła brała w niej aktywny udział.
Nasi sportowcy nie zawiedli, wszyscy wspaniale rywalizowali i zdobyli bardzo wysokie miejsca. Serdeczne gratulacje składamy nauczycielowi wychowania fizycznego - Panu Tomaszowi Kiełbasie, który tak wyśmienicie przygotował naszych biegaczy.
Podziękowania kierujemy do rodziców, którzy towarzyszyli swoim pociechom podczas startów.
Tego dnia spotkali się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, młodzież niepełnosprawna, by wspólnie cieszyć się urokami zimy i podjąć rywalizację.
GRATULUJEMY WSZYSTKIM !!!

Szczegółowe wyniki naszych przedszkolaków i uczniów w zakładce OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE oraz NASZE SUKCESY.

ZABAWA KARNAWAŁOWA

26 stycznia 2017 r. odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa.
Przedszkolaki bawiły się od godziny 9.00 do 12.00. Uczniowie klas I-VI pojawili się na parkiecie od godziny 14.00 do 18.00. Organizacją imprezy zajął się Samorząd Uczniowski, wychowawcy oraz rodzice. Do tańca przygrywał zespół muzyczny, który również przygotował zabawy dla dzieci. W rytm znanych utworów tańczyli nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele, rodzice.
Tego typu imprezy, to również okazja do spotkania i miłej rozmowy. Bardzo dziękujemy rodzicom za przygotowanie poczęstunku dla dzieci oraz za to, że zawsze możemy liczyć na ich pomoc i wsparcie.

Czasem dobrze jest wspólnie poszaleć!

   

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

20 stycznia 2017 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Przebiegała ona pod hasłem "Na szczęście, na zdrowie...KOLĘDUJMY!
To magiczny dzień, kiedy różne pokolenia łączy MIŁOŚĆ. Na scenie wystąpiły przedszkolaki oraz uczniowie wszystkich klas. Akademię przygotowali wychowawcy i panie z przedszkola.
Babcie i Dziadkowie dopisali, ze wzruszeniem oklaskiwali swoje wnuczęta. Wszystkie dzieci wręczyły Gościom własnoręcznie wykonane prezenty.
Dzień Babci i Dziadka to jedna z najbardziej ciepłych, wzruszających uroczystości, ale i okazja do spotkania i rozmowy przy ciastku i kawie.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom za przybycie. Było nam niezmiernie miło gościć Was w naszych progach.
ZAPRASZAMY ZA ROK I ŻYCZYMY DUŻO ZDROWIA!

   

WIGILIA

22 grudnia 2016 roku miała miejsce w naszej szkole Wigilia. Przebiegała ona pod hasłem "Wciąż czeka na Ciebie Twoje NIEBO".

Akademię przygotowały Panie: Beata Motyka, Małgorzata Kosiba Michalik, Renata Trojan oraz Pan Tomasz Kiełbasa.
Tego dnia NIEBO zjednoczyło się prawdziwie z ZIEMIĄ, a Chrystus pozostał wśród ludzi - Maleńki, Ciepły, Skromny w swej Wielkości.

Jak co roku byliśmy razem - Dyrektor GZEAS-u w Grybowie Pani Danuta Suder, księża, emerytowani pracownicy szkoły na czele z Panią Dyrektor Barbarą Siedlarz, sołtys wsi Ptaszkowa Pan Marian Kruczek, radna wsi Ptaszkowa Pani Maria Michalik, przedstawiciele OSP Ptaszkowa, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich, rodzice, uczniowie, przedszkolaki, obecni pracownicy szkoły.

Na scenie pięknie wystąpili uczniowie naszej szkoły. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu kostiumów i rekwizytów.

Starajmy się żyć tak, by kiedyś spotkać się w NIEBIESKIEJ OJCZYŹNIE, gdzie czeka na nas TEN, KTÓRY JEST!

Życzymy Wszystkim wesołych Świąt Bożego Narodzenia i dużo szczęścia w Nowym 2017 Roku.

   

ŚWIĄTECZNY KIERMASZ

20 grudnia 2016, już tradycyjnie od wielu lat, odbył się w naszej szkole kiermasz ozdób bożonarodzeniowych i kartek świątecznych wykonanych przez nauczycieli, rodziców oraz uczniów. Całkowity dochód ze sprzedaży został przeznaczony na cele charytatywne.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tą piękną akcję pomagania innym.
Dobro zawsze do nas wraca, a uśmiech i błogosławieństwo Bożej Dzieciny uczą jak żyć i co tak naprawdę się liczy!

   

SP2 Ptaszkowa - Rodakom na Kresach

          W grudniu, tuż przed świętami nasza szkoła włączyła się w akcję charytatywną "Rodacy - Bohaterom". Uczniowie, rodzice, nauczyciele przez kilka ostatnich dni przynosili podstawowe produkty żywnościowe oraz środki czystości. Z tych darów rzeczowych zostaną przygotowane paczki, które dotrą do Polaków na Kresach. To wsparcie dla tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny, ale po wojnie zostali zmuszeni do pozostania za wschodnią granicą Polski i żyją tam w bardzo skromnych warunkach socjalnych.
          Nasi uczniowie przygotowali również ręcznie wykonane kartki świąteczne, w których z serca życzyli naszym rodakom m.in. zdrowia, błogosławieństwa Bożego i pokoju. Na te ciepłe słowa Polacy na Wschodzie czekają cały rok.
          Inicjatorem akcji jest Stowarzyszenie Odra - Niemen, które ma swoich członków wśród mieszkańców Ptaszkowej. Honorowy patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Koordynatorem tego przedsięwzięcia w szkole było Szkolne Koło Caritas, prowadzone przez Panią Beatę Motyka - nauczyciela języka angielskiego.

Apel- PRAWA DZIECKA - 09 grudnia 2016 r.

Co roku w naszej szkole Pani Pedagog- Marta Mikulska organizuje apel poświęcony prawom dziecka. W tym roku na scenie wystąpili uczniowie klasy VI, którzy przypomnieli zarówno uczniom, jak i przedszkolakom jakie mają prawa i do kogo mogą się zwracać, gdy prawa te są łamane. Szóstoklasiści przedstawili również scenkę, dotyczącą szkodliwości palenia papierosów. Podczas apelu wystąpił szkolny zespół wokalny, prowadzony przez Panią Renatę Trojan.
W drugiej części uroczystości Pani Dyrektor Magdalena Giera wręczyła nagrody przedszkolakom, którzy brali udział w konkursie plastycznym "Najpiękniejsza ozdoba świąteczna". Na scenie pojawiły się wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie.
Pani Dyrektor wręczyła im nagrody. Gratulowała zdobywcom trzech pierwszych miejsc i wyróżnień. Nie zabrakło również braw dla wszystkich dzieci, które postanowiły wykonać świąteczną ozdobę.
BRAWO PRZEDSZKOLAKI!!!
Szczegółowe wyniki konkursu w zakładce PRZEDSZKOLE - NASZE SUKCESY.

   

ŚWIĘTY MIKOŁAJ W NASZEJ SZKOLE

Jak co roku 6 grudnia przywędrował do naszej szkoły Święty Mikołaj. Odwiedził przedszkolaków, a potem uczniów klas I-III. Mikołaj rozdawał prezenty, ale i rozmawiał z dziećmi, czasem zadawał pytania. To jeden z najprzyjemniejszych dni w roku. W szkole nie zabrakło rodziców, którzy wspierali tak oczekiwanego gościa.
Uczniowie klas IV-VI w ramach mikołajkowego prezentu odbyli wycieczkę do Nowego Sącza. Obejrzeli w kinie "Helios" premierę filmu "Kubo i dwie struny" oraz zwiedzili Miasteczko Galicyjskie.
Bądźmy dla siebie dobrzy!

Obdarujmy się UŚMIECHEM I MIŁYM SŁOWEM- czasem to wystarczy! Pamiętajmy o tych, którzy czekają na naszą pomoc i wsparcie, nie tylko 6 grudnia.

   

Wydarzenia w roku szkolnym 2016/2017

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Dnia 24.11.2016 w naszej szkole odbyła się ZABAWA ANDRZEJKOWA.
Od godziny 9.00 do 12.30 bawiły się przedszkolaki i dzieci z klas I-III. Uczniowie klas IV-VI brali udział w zabawie od 13.00 do 16.00. Organizacją imprezy zajęli się wychowawcy oraz Samorząd Uczniowski. Poczęstunek dla dzieci przygotowali rodzice.
TO BYŁ MAGICZNY DZIEŃ! Każdy mógł sprawdzić, co przyniesie mu los. W rolę wróżbitów, konferansjerów, ochroniarzy, tancerek wcielili się uczniowie klasy VI. Oni również rozdawali słodycze i czuwali, by wszyscy wspaniale się bawili.
OBY WSZYSTKIE DOBRE WRÓŻBY SIĘ SPRAWDZIŁY! BAWMY SIĘ, GDY SPRZYJA TEMU CZAS!

   

Regulamin korzystania z boiska sportowego

Dyrekcja ZSP w Ptaszkowej prosi o zgłaszanie się przedstawicieli grup zorganizowanych, w celu ustalenia harmonogramu korzystania z boiska.

REGULAMIN BOISKA PIŁKARSKIEGO

POŚWIĘCENIE I ODDANIE BOISKA SPORTOWEGO

To ważne wydarzenie dla naszej szkolnej społeczności miało miejsce 09.11.2016 roku.
Uroczyście poświęcił boisko ks. Proboszcz Józef Kmak, otwarcia dokonał Wójt Gminy Grybów - Pan Piotr Krok.
Głos zabrała Pani Dyrektor - Magdalena Giera, która złożyła podziękowania za tak szybką realizację projektu.
Tego dnia wspólnie cieszyliśmy się z otwarcia nowego obiektu - przedstawiciele Gminy Grybów na czele z Panem Wójtem Piotrem Krokiem, Panem Andrzejem Porębą- zastępcą wójta, Dyrektor GZEAS - u Panią Danutą Suder, księża z parafii Ptaszkowa, radni, emerytowani Dyrektorzy szkoły, rodzice, nauczyciele, uczniowie.
Po części oficjalnej, zarówno goście, jak i gospodarze, oddali symboliczne strzały do bramki.

   

98 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Z tej okazji 10.11.2016 roku odbyła się w naszej szkole akademia.
Przebiegała ona pod hasłem: "A to Polska właśnie". Akademię przygotowały Panie - Marta Mikulska oraz Małgorzata Hajduga.
Na scenie wystąpili uczniowie klasy VI. Uroczystość uświetnił szkolny zespół wokalny, prowadzony przez Panią Renatę Trojan. Wspólnie śpiewaliśmy piękne pieśni patriotyczne, wspominaliśmy tych, którzy walczyli o wolność Polski, zastanawialiśmy się co znaczy słowo "patriota" dla współczesnego młodego Polaka.

   

ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

14 października 2016 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej.
Tego dnia pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły oraz zostali pasowani przez Panią Dyrektor- Magdalenę Gierę na uczniów.
W uroczystości brali udział księża, emerytowani pracownicy szkoły, rodzice, obecni pracownicy, uczniowie i przedszkolaki.
Całość przebiegała pod hasłem: "Nauka, humor, zabawa- czyli SP2 Ptaszkowa"
Na scenie pojawiła się BAJKOWA WIOSKA, z nietypowymi bohaterami. Podczas oglądania przedstawienia, wszyscy dobrze się bawili, bo przecież dobry humor i miła atmosfera sprzyjają uczeniu się.
Akademię przygotowały Panie- Renata Trojan i Małgorzata Janusz wraz z pierwszakami, czwartakami oraz uczniami klasy V.

Dziękujemy rodzicom za pomoc i współpracę.

   

POMAGAMY ZBIERAJĄC NAKRĘTKI!

         W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła brała udział w akcji charytatywnej "NAKRĘĆ się i pomagaj z uśmiechem". Przez cały rok uczniowie i przedszkolaki zbierali i segregowali plastikowe nakrętki. Zebrano 338 kg tego surowca. Dochód ze sprzedaży nakrętek został przekazany rodzicom Kubusia - obecnie ucznia klasy V Szkoły Podstawowej w Starej Wsi, który choruje na nieuleczalną chorobę - dystrofię mięśniową (zanik mięśni). Zebrana kwota została przeznaczona na rehabilitację dziecka, która przedłuży jego sprawność. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w akcję.

W obecnym roku szkolnym będziemy kontynuować zbiórkę nakrętek. Chcemy pomóc Martynce, uczennicy klasy IV Szkoły Podstawowej w Cieniawie.

DZIEŃ PAPIESKI

07 października 2016 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. Przebiegał on pod hasłem: "Bądźcie świadkami miłosierdzia" Uroczystość przygotowały Panie: Barbara Siedlarz oraz Renata Trojan. Na scenie wystąpili uczniowie klasy IV w pełnym refleksji i wzruszenia przedstawieniu. Towarzyszył im szkolny zespół wokalny.

Nigdy nie zapomnimy św. Jana Pawła II. ON pozostanie dla nas drogowskazem jak należy żyć i co robić, by móc "wypłynąć na głębię". Jan Paweł II uczy nas pokonywać trudności i walczyć o realizację własnych marzeń.

   

Uroczyste Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2016/2017

          Dnia 1.09.2016 w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Ptaszkowej odbyła się akademia z okazji Rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego 2016/2017.
          Uroczystość składała się z dwóch części- artystycznej i oficjalnej. W części oficjalnej Pani Dyrektor przedstawiła zebranym zasady organizacji pracy w nowym roku, wychowawców poszczególnych klas, numery sal lekcyjnych, gdzie będą się odbywać zajęcia.
          Część artystyczna przebiegała pod hasłem "WRZESIEŃ 1939- WRZESIEŃ 2016" została ona przygotowana przez Panie- Małgorzatę Kosibę- Michalik i Beatę Janusz. Na scenie wystąpili uczniowie klasy VI. Przypomnieli tragiczne losy Polaków we wrześniu 1939 roku. Nie zapomnieli o tych, którzy oddali za Ojczyznę swoje młode życie. Nie zabrakło też wesołych piosenek i wierszy na pożegnanie WAKACJI.
          Cytując słowa jednej z wykonywanych piosenek: "Pokażmy na co nas stać" w tym nowym roku 2016/2017. Powodzenia!