A my znowu odwiedziliśmy TEATR!!!

Tym razem uczniowie klas V, VI, VII z wychowawcami i Panią Beatą Motyką obejrzeli wspaniałą sztukę pt. "Balladyna" w Teatrze im. L. Szujskiego w Tarnowie..[...]

Dodano: 21.04.2018


"TARA" Ośrodek Hipoterapii i Jeździectwa

Dnia 16 kwietnia 2018 r. uczniowie kl. I i II wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Ośrodka Hipoterapii i Jeździectwa "TARA" w Kamionce Wielkiej. Tam czekało na nich wiele atrakcji.[...]

Dodano: 20.04.2018

III MIEJSCE W KONKURSIE PRZYRODNICZYM

Dnia 19 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Grybowie odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy "OD BAŁTYKU DO SOLNICZKI". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Aleksandra Homoncik z kl. VI, Aleksandra Kiełbasa z kl. V i Bartłomiej Siedlarz z kl. V. Wywalczyli wysokie III miejsce.
Gratulujemy im wiedzy przyrodniczej!
Do konkursu uczniów przygotowywał Pan Tomasz Kiełbasa.

Dodano: 20.04.2018

WYSOKIE MIEJSCA W KONKURSIE HISTORYCZNYM

XIV Gminny Konkurs Historyczny "POLSKA NIEPODLEGŁA" organizowany przez Szkołę Podstawową w Białej Niżnej. IV miejsce zdobył Piotr Bochenek z kl. VI, natomiast V miejsce - Aleksandra Homoncik również z kl. VI
Gratulujemy!
Do konkursu uczniów przygotowywał Pan Wojciech Frączek.

Dodano: 20.04.2018

Program Profilaktyki Zintegrowanej Cuder

W dniu 11.04.2018 roku w naszej szkole realizowany był Program Profilaktyki Zintegrowanej Cuder, Programem objęci byli uczniowie klas IV, V, VI, VII, rodzice oraz nauczyciele. Program realizowany był przez pracowników Fundacji Archezja, przy współpracy Urzędu Gminy Grybów

Dodano: 16.04.2018

MAŁOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY

Z wielką radością chcemy poinformować, że uczeń naszej szkoły Konrad Rzemiński z klasy VII został finalistą Małopolskiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Etap wojewódzki rozgrywany był dnia 20 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Klementyny Hoffmanowej w Tarnowie. Należy nadmienić, iż zmagania trwały od października i były rozgrywane na etapie szkolnym, a także rejonowym. Ucznia do konkursu przygotowała pani Małgorzata Kosiba-Michalik.

Gratulujemy zdobytego tytułu i życzymy dalszych sukcesów!


Dodano: 16.04.2018

I miejsce w turnieju BRD

12 kwietnia 2018r. w Gimnazjum Stróżach odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie z całej gminy rywalizowali w konkursie rowerowym. Odpowiadali na pytania z zakresu ruchu drogowego oraz wykazywali się bardzo dobrą umiejętnością jazdy rowerem.

Dodano: 15.04.2018

"LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO"

Niezwykle miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Piotr Bochenek z klasy VI został laureatem etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Kuratoryjnego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 - 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej".


Dodano: 15.04.2018

Wycieczka do Centrum Nauki i Zabawy KLOCKOLAND w Krakowie

Dnia 09 kwietnia uczniowie kl. I i II realizujący projekt "INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA CYFROWE W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH", wzięli udział w wycieczce do Centrum Nauki i Zabawy KLOCKOLAND w Krakowie.

Dodano: 12.04.2018

Wycieczka do Teatru Ludowego w Krakowie

Dnia 05. 04. 2018 uczniowie klas V, VI, VII uczestniczyli wraz z wychowawcami i Panią Martą Janas w wyjeździe do Teatru Ludowego w Krakowie. Obejrzeli sztukę teatralną pt. "Królowa Śniegu".

Dodano: 05.04.2018

Refleksja Wielkanocna

27 marca 2018 roku przeżywaliśmy wspólnie REFLEKSJĘ WIELKANOCNĄ.
Przebiegała ona pod hasłem "Do życia przez śmierć". Skupiliśmy się na problemie umiejętności pokonywania własnych słabości i naszych codziennych małych, ale często trudnych ZMARTWYCHWSTAŃ.[...]

Dodano: 04.04.2018

WIOSENNE PISANKI I KRASZANKI MUZYCZNE

W wiosennym klimacie poznaliśmy muzykę ilustracyjną oraz programową, utwory o wiośnie, przyrodzie i otaczających nas zjawiskach. Rozmawialiśmy o muzyce ludowej, tradycji i jej pielęgnowaniu, słuchaliśmy przykładów muzyki regionalnej. Towarzyszyły nam kolorowe stroje lachowskie, instrumenty ludowe: skrzypce, trąbka, klarnet oraz piękny śpiew prowadzącej - Pani Kasi. Wspólnie z zespołem zaśpiewaliśmy dwa utwory a jeden zatańczyliśmy.

Dodano: 21.03.2018

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA W NASZEJ SZKOLE

W pierwszym półroczu w naszej szkole realizowane były wytyczne Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzięki udziałowi w programie biblioteka szkolna wzbogaciła swój księgozbiór o blisko 300 nowych pozycji, które nasi uczniowie mogą wypożyczać i czytać.

Dodano: 12.03.2018

OGŁOSZENIE

Dyrekcja ZSP w Ptaszkowej uprzejmie informuje, że wnioski o przyjęcie do przedszkola na rok szkolny 2018/2019 można składać w sekretariacie szkoły w dniach od 26.02.2018 r. do 09.03.2018 r.

W tym również terminie przyjmowane będą wnioski o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej.

Rodzice dzieci obecnie uczęszczających do przedszkola proszeni są o złożenie deklaracji kontynuowania wychowania przedszkolnego w nieprzekraczalnym terminie do 16.02.2018 r.

Terminy postepowania rekrutacyjnego do przedszkola i klasy pierwszej.

Dokumenty do pobrania:
Deklaracja kontynuowania wychowania przedszkolnego.
Wniosek o przyjęcie do przedszkola.
Zgłoszenie ucznia do klasy pierwszej szkoły podstawowej.
Wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej.

Dodano: 12.02.2018

Archiwum wydarzeń