ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IM. KRÓLOWEJ JADWIGI W PTASZKOWEJ OD 18 STYCZNIA 2021 R.

ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IM. KRÓLOWEJ JADWIGI W PTASZKOWEJ OD 18 STYCZNIA 2021 R.


Dodano: 14.01.2021

Drodzy Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie!

Dodano: 22.12.2020

"Nietypowe ozdoby świąteczne"

Uczniowie klasy 2 przygotowali nietypowe ozdoby świąteczne. Do ich zrobienia wykorzystali rzeczy znalezione na "dnie szuflady". Powstały renifery z patyczków po lodach, bałwanki
z kapsli, choinki ze strużków z kredek i nakrętek, pingwinki
z żarówek.


Dodano: 23.12.2020

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Moja kartka bożonarodzeniowa"

Niezmiernie miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji konkursu na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową wyróżnienie otrzymała Maria Kogut
z klasy VI. Na konkurs napłynęło około tysiąca kartek z całej Polski, tym bardziej jesteśmy dumni z sukcesu naszej uczennicy. Gratulujemy:-)


Dodano: 22.12.2020

Konkursy organizowane przez Małopolskiego Kuratora Oświaty

Nasi uczniowie brali udział w szkolnych etapach konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

Małopolski Konkurs Matematyczny: Bartłomiej Siedlarz - uczeń klasy VIII,
Małopolski Konkurs z Fizyki: Bartłomiej Siedlarz - uczeń klasy VIII,
Informatyczny Konkurs Tematyczny "Od algorytmu do programu": Jakub Michalik i Bartłomiej Siedlarz - uczniowie klasy VIII,
XXVI Konkurs Historyczny im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy": Agnieszka Michalik - klasa VII, Łukasz Ptaszkowski - klasa VII, Aleksandra Kiełbasa - klasa VIII, Bartłomiej Siedlarz - klasa VIII i Jakub Michalik - klasa VIII.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w etapach rejonowych!

Dodano: 16.12.2020

XVIII Ogólnopolski Przegląd Plastyczny "Anioł"

Z radością informujemy, że w tegorocznej edycji XVIII Ogólnopolskiego Przeglądu Plastycznego "Anioł" nagrodę otrzymała Maria Kogut, a wyróżnienie Agnieszka Klimek - uczennice klasy 6.


Dodano: 29.11.2020

HARMONOGRAM KONSULTACJI DLA UCZNIÓW KLASY VIII

HARMONOGRAM KONSULTACJI DLA UCZNIÓW KLASY VIII

Dodano: 26.11.2020

JAK BEZPIECZNE KORZYSTAĆ Z INTERNETU?

W związku z sytuacją, iż Internet w naszym życiu odgrywa coraz większą rolę przedstawiamy Państwu wskazówki dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu, które przydadzą się Państwu aby dzieci były bezpieczne w sieci.

Zobacz wskazówki bezpiecznego korzystania z Internetu

Dodano: 17.11.2020

Informacja o terminie i formie konsultacji dla uczniów i rodziców z nauczycielami prowadzącymi zajęcia

Informacja o terminie i formie konsultacji dla uczniów i rodziców
z nauczycielami prowadzącymi zajęcia

Techniki nauki - nowy cykl edukacyjny TVP VOD

Jak uczyć się w efektywny sposób, szybciej czytać i więcej zapamiętywać? Jak organizować czas i osiągać planowane cele? Jak szybko i łatwo uczyć się języków obcych? Odpowiedzi na te pytania uczniowie znajdą w nowym cyklu edukacyjnym TVP VOD "Techniki nauki". Programy prowadzą eksperci, trenerzy
i wykładowcy, którzy w przystępny sposób podpowiadają, jak rozwijać i doskonalić jedną
z najważniejszych kompetencji XXI wieku - umiejętność uczenia się.

Dodano: 15.11.2020

Nauczanie zdalne w klasach od I do VIII

Logowanie do Office 365 i usługi Microsoft Teams

Instrukcja logowania do Office 365 i usługi Microsoft Teams dostępna jest tutaj

Strona logowania do Office 365
Strona logowania do MS Teams

Z aplikacji MS Teams możemy korzystać za pomocą przeglądarki internetowej (zaleca się przeglądarki: Google Chrome, Microsoft Edge) lub instalując program bezpośrednio na komputerze lub telefonie.

Aplikację MS Teams na komputer stacjonarny można pobrać tutaj

Dodano: 04.11.2020

KOMUNIKAT

Drodzy Rodzice!
Uprzejmie przypominam, że dziecko nie może przyjść do przedszkola lub szkoły, jeśli któryś z domowników przebywa w izolacji w warunkach domowych , bądź na kwarantannie.
Z uwagi na bezpieczeństwo innych osób proszę również nie posyłać dziecka do przedszkola lub szkoły, kiedy istnieje podejrzenie, że domownik może być zakażony koronawirusem.

Pozdrawiam serdecznie, Dyrektor ZSP w Ptaszkowej

Dodano: 02.11.2020

Organizacja kształcenia na odległość od 26.10.2020r.

Organizacja kształcenia na odległość od 26.10.2020r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Królowej Jadwigi w PtaszkowejDodano: 02.11.2020

KREDKOBRANIE

Samorząd Uczniowski zaprasza do akcji charytatywnej "Kredkobranie", która jest organizowana przez Fundację Ignatianum. Ma ona na celu pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na obszarze Kresów dawnej Rzeczypospolitej.

Dary, w postaci kredek, flamastrów, farb, zeszytów, bloków, piórników, długopisów oraz wszelkiego rodzaju przyborów szkolnych i materiałów plastycznych zbierane będą w naszej szkole od 22 września do 30 września. Wszystkie dary muszą być NOWE. Ze względu na procedury bezpieczeństwa związane z COVID-19 prosimy składać je do wyznaczonego w tym celu pudełka, gdzie po zakończeniu akcji przejdą "kwarantannę" zanim wyruszą w dalszą drogę. Zachęcamy do udziału w tej akcji.

Za każdy dar - dziękujemy.

Dodano: 21.09.2020

Dzienniczek Vulcan - nowy program

Z dniem 1 września firma Vulcan obsługująca dziennik elektroniczny UONET+ wprowadziła nową aplikację mobilną "Dzienniczek Vulcan". W związku z tym w starej wersji aplikacji pojawiły się błędy (np. rozkład zajęć wyświetla się podwójnie). Zalecamy aktualizację do najnowszej wersji dostępnej w Google Play i AppStore. Szczegóły na stronie https://www.vulcan.edu.pl/strona/dzienniczek-vulcan-808

Dodano: 18.09.2020

Powszechny Spis Rolny 2020

Powszechny Spis Rolny 2020


Dodano: 04.09.2020

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Już niebawem rozpoczynamy nowy rok szkolny 2020/2021.
Od 1 września 2020 r. zarówno w przedszkolu jak i w szkole zajęcia odbywać się będą w formie stacjonarnej. To duże wyzwanie. Wszyscy musimy wykazać się odpowiedzialnością
i dbałością o zdrowie swoje i innych. Organizacja pracy szkoły
i przedszkola będzie oparta na wytycznych MEN i GIS, z uwzględnieniem wytycznych dla obszarów objętych strefą żółtą lub czerwoną.

W dniu 1 września 2020 r. odbędą się spotkania wychowawców z uczniami (bez udziału rodziców) według harmonogramu. Uczniowie obowiązkowo dezynfekują ręce po wejściu do budynku szkoły
i mają założone maseczki do momentu wejścia do sali lekcyjnej. Podczas spotkania uczniowie zostaną m.in. poinformowani o organizacji pracy szkoły oraz o zasadach zachowania bezpieczeństwa.

Bardzo proszę uczniów i rodziców o zapoznanie się z zasadami obowiązującymi na terenie placówki:

- Organizacja pracy Publicznego Przedszkola Samorządowego w Ptaszkowej od 1 września 2020 r. w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID - 19,

- Organizacja pracy Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Królowej Jadwigi w Ptaszkowej od 1 września 2020 r. w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID - 19,

- wskazówki dla ucznia,

- wskazówki dla rodzica.

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z dyrektorem lub wychowawcami.

Dodano: 28.08.2020

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

26 czerwca 2020 zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020. Był on zupełnie inny, nieoczekiwanie musieliśmy się zmierzyć ze zdalnym nauczaniem. To było duże wyzwanie! Nie byliśmy do tego przygotowani, wszystkie decyzje były podejmowane bardzo szybko, zgodnie z rozporządzeniami ministra edukacji. Uczniowie pozbawieni byli bezpośredniego kontaktu z nauczycielami, opanowanie treści programowych wymagało od nich dużej determinacji i samodyscypliny.

Dlatego wszystkim serdecznie gratuluję! Tego, że byliście otwarci, zaangażowani, systematyczni. Widać było, że bardzo Wam zależy, potraficie zdobywać wiedzę, korzystając z różnych źródeł, rozumiecie na czym polega samodoskonalenie.

Składam serdeczne podziękowanie wszystkim Rodzicom, którzy wspierali nie tylko swoje dzieci, ale również nauczycieli. Wykazywali wobec nich szacunek i zrozumienie w tym trudnym czasie.

Uczniowie naszej szkoły mieli zapewnione odpowiednie warunki do pracy w domu, dzięki staraniom i zaangażowaniu Rodziców.

Dziękuję za to, że mieliście z nami kontakt, mogliśmy porozmawiać i wspólnie rozwiązać wiele trudnych sytuacji. Zawsze mogłam na Was liczyć!

Mam nadzieję, że w nowym roku będziemy pracować w tradycyjnym systemie.

Życzę wszystkim bezpiecznego i spokojnego wypoczynku i DUŻO ZDROWIA!

Pozdrawiam serdecznie
Magdalena Giera
Dyrektor ZSP w Ptaszkowej

Dodano: 27.06.2020

Piękne portrety naszej Patronki

8 czerwca obchodzimy imieniny Królowej Jadwigi. Uczniowie z klasy 1, 2
i 3 nie zapomnieli o swojej Patronce. Z tej okazji przygotowali portrety Pięknej Pani.


Dodano: 07.06.2020

Uczniowie pamiętają o swojej Patronce

Zbliża się Święto Szkoły. Niektórzy uczniowie pomyśleli o swojej Patronce. Wykonali piękne prace o Świętej Jadwidze - Królowej.


Dodano: 02.06.2020

Niezwykłe Urodziny

18 maja to niezwykła data dla każdego Polaka. Wspominamy w tym dniu Ojca Świętego, Jana Pawła II. To dzień Jego urodzin.Nie zapomnieli o tym uczniowie naszej szkoły, napisali wiersze, wykonali prace plastyczne. Zadbali także w swoich domach o to, by nauczanie naszego Wielkiego Rodaka było coraz bardziej znane.

Dodano: 21.05.2020

KOMUNIKAT

W związku ze wznowieniem działalności Publicznego Przedszkola Samorządowego w Ptaszkowej rodzice proszeni są o zapoznanie się z procedurą bezpieczeństwa, która zawiera zasady funkcjonowania przedszkola w okresie zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19.

Procedury bezpieczeństwa na terenie publicznego przedszkola samorządowego
w Ptaszkowej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid - 19

Oświadczenie i zgoda

Dodano: 16.05.2020

Gmina Grybów realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich "Zdalna Szkoła"

Gmina Grybów realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich "Zdalna Szkoła"


Dodano: 14.05.2020

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dnia 02. 03. 2020 roku odbył się w naszej szkole DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH.
W tym roku miał on charakter warsztatów językowych, przygotowanych dla uczniów klas IV- VIII. Zajęcia odbywały się w 4 salach lekcyjnych. Były to zabawy, konkursy, prezentacje. Uczestnicy wykonywali również prace plastyczne. Ich zadaniem było wykazanie się dobrą znajomością języka angielskiego i niemieckiego.

Dodano: 15.03.2020

Randka w ciemno z książką

Z okazji Walentynek biblioteka szkolna już po raz drugi zorganizowała "Randkę w ciemno z książką". Czytelnicy wybierali pięknie zapakowaną książkę niespodziankę, której tytuł stanowił tajemnicę. Dopiero po powrocie do domu i odpakowaniu odkrywali z kim "spotykają się na randce".

Dodano: 15.03.2020

POCZTA WALENTYNKOWA

14 lutego prężnie działała w naszej szkole POCZTA WALENTYNKOWA!
Organizacją zajął się Samorząd Uczniowski. Każdy z uczniów mógł wrzucić do specjalnej skrzynki kartkę walentynkową osobie, którą darzy sympatią. Można było również zakupić upominek- lizak w kształcie serca lub czerwony tulipan.

Dodano: 02.03.2020

INFORMACJA DLA RODZICÓW W ZAKRESIE PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ

INFORMACJA DLA RODZICÓW W ZAKRESIE PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ
W ZWIĄZKU Z POJAWIAJĄCYMI SIĘ W NIEKTÓRYCH KRAJACH PRZYPADKAMI ZACHOROWAŃ NA KORONOWIRUSA

Dodano: 28.02.2020

ZABAWA KARNAWAŁOWA

23 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa.
Przedszkolaki i uczniowie klas I - III bawili się od godziny 9:00 do 12:00, a uczniowie klas IV - VIII pojawili się na parkiecie od godziny 13:00 do 16:00.[...]

Dodano: 17.02.2020

OGŁOSZENIE

Dyrekcja ZSP w Ptaszkowej uprzejmie informuje, że wnioski o przyjęcie do przedszkola na rok szkolny 2020/2021 można składać w sekretariacie szkoły w dniach od 18.02.2020 r.
do 28.02.2020 r. do godz. 15.00.

W tym również terminie przyjmowane będą wnioski o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej.

Rodzice dzieci obecnie uczęszczających do przedszkola proszeni są o złożenie deklaracji
o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w nieprzekraczalnym terminie do 10.02.2020 r.

Zobacz więcej

Dodano: 30.01.2020

PODZIĘKOWANIE

Państwo Alicja i Krzysztof Michalikowie składają serdeczne podziękowania za DAR SERCA pracownikom i RODZICOM Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Ptaszkowej.

Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

/ Św. Jan Paweł II/

Dodano: 27.01.2020

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

22 stycznia 2020 roku gościliśmy w naszej szkole Babcie i Dziadków.

To wyjątkowe święto, pełne CIEPŁA I DOBROCI. Na scenie wystąpiły przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III. Całość uświetnił szkolny chórek oraz zespół muzyczny chłopców z klasy VIII. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły.[...]

Dodano: 26.01.2020

WIGILIA

WIGILIA to najpiękniejszy dzień w roku. Jednoczy SERCA, napawa NADZIEJĄ i OPTYMIZMEM na lepsze jutro. W naszej szkole tę uroczystość przeżywaliśmy 20 grudnia 2019 roku. Kolejny raz BOŻE DZIECIĄTKO urodziło się w każdym z nas.
Z postanowieniem bycia lepszym obejrzeliśmy wspaniałe JASEŁKA. Na scenie wystąpili uczniowie klas VI. Panował nastrój zadumy, refleksji, ale i radości, gdyż nie zabrakło elementów humorystycznych.

Dodano: 09.01.2020

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

16 grudnia 2019 roku odbył się w naszej szkole KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY. Kolorowe ozdoby świąteczne przygotowali nauczyciele, rodzice, uczniowie, a nawet przedszkolaki. Były one różnorodne, oryginalne, wykonane
z naturalnych materiałów. Każdy mógł wybrać coś dla siebie. Sprzedażą zajął się Samorząd Uczniowski oraz szkolne koło CARITAS.

Dodano: 06.01.2020

Życzenia świąteczne

XVII GMINNY KONKURS CZYTELNICZY "MÓJ ŚWIAT, MOJA WYOBRAŹNIA, MOJA KSIĄŻKA..."

Dnia 05.12.2019 nasza szkoła po raz siedemnasty była organizatorem Gminnego Konkursu Czytelniczego "Mój świat, moja wyobraźnia, moja książka...". W tym roku uczestnicy musieli zapoznać się z lekturą: "O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego, wybranymi baśniami H. Ch. Andersen oraz wierszami Jana Brzechwy.[...]

Dodano: 12.12.2019

Świąteczny Kiermasz

Dnia 16 XII 2019 r. w ZSP w Ptaszkowej odbędzie się Świąteczny Kiermasz. Całkowity dochód ze sprzedaży ozdób zostanie przeznaczony na cele charytatywne.
Czasem potrzebujący człowiek jest blisko, na wyciągnięcie ręki...
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Ptaszkowej.[...]Dodano: 10.12.2019

Zabawa andrzejkowa

Zgodnie z tradycją 28.11.2019 r. odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Dzieci przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. W rolę wróżbitów, konferansjerów, ochroniarzy, tancerek wcielili się uczniowie klas VI. Oni również rozdawali słodycze i czuwali, by wszyscy wspaniale się bawili.

Dodano: 12.12.2019

Archiwum wydarzeń