KREDKOBRANIE

Samorząd Uczniowski zaprasza do akcji charytatywnej "Kredkobranie", która jest organizowana przez Fundację Ignatianum. Ma ona na celu pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na obszarze Kresów dawnej Rzeczypospolitej.

Dary, w postaci kredek, flamastrów, farb, zeszytów, bloków, piórników, długopisów oraz wszelkiego rodzaju przyborów szkolnych i materiałów plastycznych zbierane będą w naszej szkole od 22 września do 30 września. Wszystkie dary muszą być NOWE. Ze względu na procedury bezpieczeństwa związane z COVID-19 prosimy składać je do wyznaczonego w tym celu pudełka, gdzie po zakończeniu akcji przejdą "kwarantannę" zanim wyruszą w dalszą drogę. Zachęcamy do udziału w tej akcji.

Za każdy dar - dziękujemy.

Dodano: 21.09.2020

Dzienniczek Vulcan - nowy program

Z dniem 1 września firma Vulcan obsługująca dziennik elektroniczny UONET+ wprowadziła nową aplikację mobilną "Dzienniczek Vulcan". W związku z tym w starej wersji aplikacji pojawiły się błędy (np. rozkład zajęć wyświetla się podwójnie). Zalecamy aktualizację do najnowszej wersji dostępnej w Google Play i AppStore. Szczegóły na stronie https://www.vulcan.edu.pl/strona/dzienniczek-vulcan-808

Dodano: 18.09.2020

Drodzy Rodzice!

W dniach 21 - 23 września 2020 r. odbędą się spotkania z wychowawcami poszczególnych klas według poniższego harmonogramu. Serdecznie zapraszamy!

Dodano: 14.09.2020

Powszechny Spis Rolny 2020

Powszechny Spis Rolny 2020


Dodano: 04.09.2020

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Już niebawem rozpoczynamy nowy rok szkolny 2020/2021.
Od 1 września 2020 r. zarówno w przedszkolu jak i w szkole zajęcia odbywać się będą w formie stacjonarnej. To duże wyzwanie. Wszyscy musimy wykazać się odpowiedzialnością
i dbałością o zdrowie swoje i innych. Organizacja pracy szkoły
i przedszkola będzie oparta na wytycznych MEN i GIS, z uwzględnieniem wytycznych dla obszarów objętych strefą żółtą lub czerwoną.

W dniu 1 września 2020 r. odbędą się spotkania wychowawców z uczniami (bez udziału rodziców) według harmonogramu. Uczniowie obowiązkowo dezynfekują ręce po wejściu do budynku szkoły
i mają założone maseczki do momentu wejścia do sali lekcyjnej. Podczas spotkania uczniowie zostaną m.in. poinformowani o organizacji pracy szkoły oraz o zasadach zachowania bezpieczeństwa.

Bardzo proszę uczniów i rodziców o zapoznanie się z zasadami obowiązującymi na terenie placówki:

- Organizacja pracy Publicznego Przedszkola Samorządowego w Ptaszkowej od 1 września 2020 r. w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID - 19,

- Organizacja pracy Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Królowej Jadwigi w Ptaszkowej od 1 września 2020 r. w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID - 19,

- wskazówki dla ucznia,

- wskazówki dla rodzica.

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z dyrektorem lub wychowawcami.

Dodano: 28.08.2020

Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty

Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty będzie możliwy w piątek 31 lipca 2020 r.
w godz. od 8.00 do 14.00 w gabinecie dyrektora szkoły.

Dodano: 29.07.2020

Rekrutacja do szkół średnich

Przypominamy, iż wydrukowany wniosek z systemu trzeba dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru do dnia 10 lipca. Gdyby wystapiły problemy z logowaniem do systemu to prosimy o kontakt pod numerem 511073904 lub informację na adres mailowy krzyssw@gmail.com

Link do elektronicznej rekrutacji do szkół średnich
https://malopolska.edu.com.pl/kandydat

Dodano: 01.07.2020

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

26 czerwca 2020 zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020. Był on zupełnie inny, nieoczekiwanie musieliśmy się zmierzyć ze zdalnym nauczaniem. To było duże wyzwanie! Nie byliśmy do tego przygotowani, wszystkie decyzje były podejmowane bardzo szybko, zgodnie z rozporządzeniami ministra edukacji. Uczniowie pozbawieni byli bezpośredniego kontaktu z nauczycielami, opanowanie treści programowych wymagało od nich dużej determinacji i samodyscypliny.

Dlatego wszystkim serdecznie gratuluję! Tego, że byliście otwarci, zaangażowani, systematyczni. Widać było, że bardzo Wam zależy, potraficie zdobywać wiedzę, korzystając z różnych źródeł, rozumiecie na czym polega samodoskonalenie.

Składam serdeczne podziękowanie wszystkim Rodzicom, którzy wspierali nie tylko swoje dzieci, ale również nauczycieli. Wykazywali wobec nich szacunek i zrozumienie w tym trudnym czasie.

Uczniowie naszej szkoły mieli zapewnione odpowiednie warunki do pracy w domu, dzięki staraniom i zaangażowaniu Rodziców.

Dziękuję za to, że mieliście z nami kontakt, mogliśmy porozmawiać i wspólnie rozwiązać wiele trudnych sytuacji. Zawsze mogłam na Was liczyć!

Mam nadzieję, że w nowym roku będziemy pracować w tradycyjnym systemie.

Życzę wszystkim bezpiecznego i spokojnego wypoczynku i DUŻO ZDROWIA!

Pozdrawiam serdecznie
Magdalena Giera
Dyrektor ZSP w Ptaszkowej

Dodano: 27.06.2020

Piękne portrety naszej Patronki

8 czerwca obchodzimy imieniny Królowej Jadwigi. Uczniowie z klasy 1, 2
i 3 nie zapomnieli o swojej Patronce. Z tej okazji przygotowali portrety Pięknej Pani.


Dodano: 07.06.2020

Drodzy Rodzice oraz Uczniowie klasy VIII!

W terminie 16-18 czerwca 2020 r. odbędzie się egzamin ósmoklasisty.
W związku z powyższym bardzo proszę rodziców oraz uczniów
o zapoznanie się z procedurami związanymi z organizacją
i przebiegiem egzaminu klasy VIII w roku szkolnym 2019/2020
w czasie epidemii koronawirusa COVID - 19.

Procedury bezpieczeństwa organizacji egzaminu ósmoklasisty w dniach 16 -18 czerwca 2020r.

Dodano: 05.06.2020

KOMUNIKAT

Dla przypomnienia zamieszczamy poniżej kluczowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dla uczniów i rodziców oraz prezentację dotyczącą pracy z arkuszem egzaminacyjnym. Zachęcamy również do zapoznania się z materiałami pomocniczymi dostępnymi na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie http://www.oke.krakow.pl/inf/staticpages/index.php?page=20200529150446582

Kluczowe informacje o egzaminie ósmoklasisty - przypomnienie dla uczniów i rodziców.

Praca z arkuszem egzaminacyjnym - prezentacja

Dodano: 01.06.2020

Uczniowie pamiętają o swojej Patronce

Zbliża się Święto Szkoły. Niektórzy uczniowie pomyśleli o swojej Patronce. Wykonali piękne prace o Świętej Jadwidze - Królowej.


Dodano: 02.06.2020

KOMUNIKAT

W związku z odbywającym się egzaminem ósmoklasisty
w terminie 16 - 18 czerwca 2020 r., dni te będą wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych w szkole.

Przypominamy, że od 1 czerwca br. uczniowie klas I - VIII mają możliwość konsultacji z nauczycielem na terenie szkoły zgodnie z harmonogramem.

Dodano: 29.05.2020

KOMUNIKAT

Drodzy Rodzice oraz Uczniowie!

Decyzją MEN kształcenie na odległość zostaje przedłużone do 7 czerwca 2020 r.

Jednocześnie od 25 maja br. uczniowie klas I - III mogą uczęszczać do szkoły na zajęcia opiekuńczo - wychowawcze z elementami zajęć dydaktycznych. Z uwagi na warunki szkoły z zajęć tych w pierwszej kolejności powinni korzystać uczniowie, których rodzice pracujący zawodowo nie mogą im zapewnić opieki w domu.

Więcej informacji tutaj

Dodano: 22.05.2020

Niezwykłe Urodziny

18 maja to niezwykła data dla każdego Polaka. Wspominamy w tym dniu Ojca Świętego, Jana Pawła II. To dzień Jego urodzin.Nie zapomnieli o tym uczniowie naszej szkoły, napisali wiersze, wykonali prace plastyczne. Zadbali także w swoich domach o to, by nauczanie naszego Wielkiego Rodaka było coraz bardziej znane.

Dodano: 21.05.2020

KOMUNIKAT

Uczniowie klasy VIII oraz ich rodzice proszeni są o zapoznanie się z informacją dotyczącą organizacji egzaminu ósmoklasisty, który odbędzie się z dniach 16 - 18 czerwca br.

Informacje dla uczniów przystępujących do egzaminu ósmoklasisty oraz ich rodziców
O czym należy pamiętać podczas egzaminu! - plakat

Rodzice uczniów, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa proszeni są o zgłoszenie tego faktu dyrektorowi szkoły najpóźniej do 29 maja br. (wzór informacji) drogą mailową na adres: szkola2@poczta.onet.pl

Ze szczegółową organizacją przebiegu egzaminu na terenie naszej szkoły uczniowie zostaną zapoznani w późniejszym terminie.

Poniżej zamieszczone zostają informacje dotyczące harmonogramu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

Dodano: 21.05.2020

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR 2020"

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny podjął decyzję o przeprowadzeniu konkursu zdalnie za pośrednictwem platformy Dzwonek.pl.

Więcej informacji tutaj

Dodano: 19.05.2020

KOMUNIKAT

W związku ze wznowieniem działalności Publicznego Przedszkola Samorządowego w Ptaszkowej rodzice proszeni są o zapoznanie się z procedurą bezpieczeństwa, która zawiera zasady funkcjonowania przedszkola w okresie zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19.

Procedury bezpieczeństwa na terenie publicznego przedszkola samorządowego
w Ptaszkowej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid - 19

Oświadczenie i zgoda

Dodano: 16.05.2020

Gmina Grybów realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich "Zdalna Szkoła"

Gmina Grybów realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich "Zdalna Szkoła"


Dodano: 14.05.2020

Elektroniczna rekrutacja do szkół średnich


Link do elektronicznej rekrutacji do szkół średnich
https://malopolska.edu.com.pl/kandydat

Dodano: 14.05.2020

Informacja

Szanowni Państwo!

Postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2020/2021 będzie przeprowadzane w nowych terminach, które zostaną podane do publicznej wiadomości przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania.

Nowe terminy postępowania rekrutacyjnego, rejestracji kandydatów, a także terminy składania dokumentów, w tym także wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej, będą podane po opublikowaniu ich przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Dodano: 12.05.2020

KOMUNIKAT

Dyrekcja Zespołu Szkolno Przedszkolnego
w Ptaszkowej uprzejmie informuję, że zawiesza się na czas oznaczony prowadzenie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej Publicznego Przedszkola Samorządowego w Ptaszkowej w okresie od dnia 6 maja 2020 r. do dnia 15 maja 2020 r
w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

W okresie czasowego zawieszenia zajęć zadania Publicznego Przedszkola Samorządowego
w Ptaszkowej są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Dodano: 08.05.2020

Komunikat dyrektora szkoły

Drodzy Rodzice oraz Uczniowie!

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej uprzejmie informuję, że kształcenie na odległość w przedszkolu i w szkole zostaje przedłużone do 24 maja br. Ministerstwo podało również termin egzaminu ósmoklasisty. Odbędzie się on w dniach od 16 do 18 czerwca br. Natomiast wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca.

Pozdrawiam serdecznie
Magdalena Giera

Dodano: 26.04.2020

INFORMACJA DLA RODZICÓW

INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW O TERMINACH I FORMACH KONSULTACJI
Z NAUCZYCIELAMI PROWADZĄCYMI ZAJĘCIA

Dodano: 25.03.2020

Lista kandydatów przyjętych do przedszkola

Lista kandydatów przyjętych do Publicznego Przedszkola Samorządowego w Ptaszkowej

Dodano: 27.03.2020

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Szanowni Rodzice
W związku z powstałymi potrzebami wynikającymi z obecnej sytuacji istnieje możliwość nieodpłatnego korzystania z pomocy, konsultacji z psychologiem gminnym. Pani Anita Pazgan będzie dyżurować w każdy piątek w godzinach 9.00 - 13.00 pod numerem tel. 788254122.
Zachęcamy do kontaktu.

Dodano: 25.03.2020

INFORMACJA DLA RODZICÓW

INFORMACJA DLA RODZICÓW
O SPOSOBIE I TRYBIE REALIZACJI ZADAŃ SZKOŁY I PRZEDSZKOLA
W OKRESIE OD 25 MARCA 2020 R. DO 10 KWIETNIA 2020 R.
W ZESPOLE SZKOLNO PRZEDSZKOLNYM W PTASZKOWEJ

Dodano: 23.03.2020

Komunikat dyrektora szkoły

W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania jednostek systemu oświaty, zapisy do Świetlicy Szkolnej na rok szkolny 2020/21 są możliwe drogą elektroniczną do 31 marca 2020r. na adres Szkoły szkola2@poczta.onet.pl (wypełniony wniosek prosimy przesłać w formie skanu).
Oryginały przesyłanych przez Państwa dokumentów prosimy zachować do późniejszego złożenia w szkole.

Wniosek o przyjęcie do świetlicy.

Dodano: 23.03.2020

ORGANIZACJA NAUKI W DOMU - INFORMACJE DLA RODZICÓW

Okiem pedagoga szkolnego

Zgodnie z zaleceniem Pana Dariusza Piontkowskiego - Ministra Edukacji Narodowej, przekazuję kilka istotnych informacji o tym, jak organizować dzieciom warunki do nauki w domu, jak motywować i wspierać dzieci do systematycznego uczenia się poza szkołą, a także jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci.

Dodano: 23.03.2020

Komunikat dyrektora szkoły

"W związku z sytuacją w kraju i trosce o zachowanie kwarantanny, informuję, że boisko sportowe i plac zabaw przy Zespole Szkolno Przedszkolnym
w Ptaszkowej należy traktować jako ZAMKNIĘTE. Zakazuje się tam wszelkiego rodzaju spotkań, czy to
w celu gry w piłkę czy zabaw dzieci.
W trosce o zdrowie nas wszystkich, proszę o dostosowanie się do zaistniałej sytuacji."

Dodano: 23.03.2020

Google Classroom - platforma edukacyjna do nauki zdalnej

Szkoła Podstawowa nr 2 w Ptaszkowej przymierza się do uruchomienia nauki zdalnej poprzez platformę edukacyjną Google Classroom.
Do działania platformy niezbędne jest, aby uczniowie klas od IV do VIII Szkoły Podstawowej nr 2 dołączyli do swojej klasy na wyżej wymienionej platformie.
Instrukcję "Jak dołączyć do platformy Google Classroom?" znajdziemy tutaj

Dodano: 20.03.2020

Komunikat Ministerstwa Edukacji Narodowej

Dodano: 16.03.2020

Dzieci uczą rodziców w domu!

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.

Dodano: 16.03.2020

UWAGA!!! Ważne informacje na temat postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem


Materiały dotyczące trwającej kampanii edukacyjnej dedykowanej koronawirusowi

Dodano: 16.03.2020

INFORMACJA DLA RODZICA

INFORMACJA DLA RODZICA W ZWIĄZKU Z ZAWIESZENIEM ZAJĘĆ W SZKOLE

Dodano: 12.03.2020

INFORMACJA DLA UCZNIA

INFORMACJA DLA UCZNIA W ZWIĄZKU Z ZAWIESZENIEM ZAJĘĆ W SZKOLE

Dodano: 12.03.2020

Kangur matematyczny

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny podjął decyzję o przeniesieniu zawodów na dzień 16.04 br.


Dodano: 16.03.2020

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dnia 02. 03. 2020 roku odbył się w naszej szkole DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH.
W tym roku miał on charakter warsztatów językowych, przygotowanych dla uczniów klas IV- VIII. Zajęcia odbywały się w 4 salach lekcyjnych. Były to zabawy, konkursy, prezentacje. Uczestnicy wykonywali również prace plastyczne. Ich zadaniem było wykazanie się dobrą znajomością języka angielskiego i niemieckiego.

Dodano: 15.03.2020

Randka w ciemno z książką

Z okazji Walentynek biblioteka szkolna już po raz drugi zorganizowała "Randkę w ciemno z książką". Czytelnicy wybierali pięknie zapakowaną książkę niespodziankę, której tytuł stanowił tajemnicę. Dopiero po powrocie do domu i odpakowaniu odkrywali z kim "spotykają się na randce".

Dodano: 15.03.2020

POCZTA WALENTYNKOWA

14 lutego prężnie działała w naszej szkole POCZTA WALENTYNKOWA!
Organizacją zajął się Samorząd Uczniowski. Każdy z uczniów mógł wrzucić do specjalnej skrzynki kartkę walentynkową osobie, którą darzy sympatią. Można było również zakupić upominek- lizak w kształcie serca lub czerwony tulipan.

Dodano: 02.03.2020

INFORMACJA DLA RODZICÓW W ZAKRESIE PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ

INFORMACJA DLA RODZICÓW W ZAKRESIE PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ
W ZWIĄZKU Z POJAWIAJĄCYMI SIĘ W NIEKTÓRYCH KRAJACH PRZYPADKAMI ZACHOROWAŃ NA KORONOWIRUSA

Dodano: 28.02.2020

ZABAWA KARNAWAŁOWA

23 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa.
Przedszkolaki i uczniowie klas I - III bawili się od godziny 9:00 do 12:00, a uczniowie klas IV - VIII pojawili się na parkiecie od godziny 13:00 do 16:00.[...]

Dodano: 17.02.2020

OGŁOSZENIE

Dyrekcja ZSP w Ptaszkowej uprzejmie informuje, że wnioski o przyjęcie do przedszkola na rok szkolny 2020/2021 można składać w sekretariacie szkoły w dniach od 18.02.2020 r.
do 28.02.2020 r. do godz. 15.00.

W tym również terminie przyjmowane będą wnioski o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej.

Rodzice dzieci obecnie uczęszczających do przedszkola proszeni są o złożenie deklaracji
o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w nieprzekraczalnym terminie do 10.02.2020 r.

Zobacz więcej

Dodano: 30.01.2020

PODZIĘKOWANIE

Państwo Alicja i Krzysztof Michalikowie składają serdeczne podziękowania za DAR SERCA pracownikom i RODZICOM Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Ptaszkowej.

Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

/ Św. Jan Paweł II/

Dodano: 27.01.2020

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

22 stycznia 2020 roku gościliśmy w naszej szkole Babcie i Dziadków.

To wyjątkowe święto, pełne CIEPŁA I DOBROCI. Na scenie wystąpiły przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III. Całość uświetnił szkolny chórek oraz zespół muzyczny chłopców z klasy VIII. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły.[...]

Dodano: 26.01.2020

WIGILIA

WIGILIA to najpiękniejszy dzień w roku. Jednoczy SERCA, napawa NADZIEJĄ i OPTYMIZMEM na lepsze jutro. W naszej szkole tę uroczystość przeżywaliśmy 20 grudnia 2019 roku. Kolejny raz BOŻE DZIECIĄTKO urodziło się w każdym z nas.
Z postanowieniem bycia lepszym obejrzeliśmy wspaniałe JASEŁKA. Na scenie wystąpili uczniowie klas VI. Panował nastrój zadumy, refleksji, ale i radości, gdyż nie zabrakło elementów humorystycznych.

Dodano: 09.01.2020

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

16 grudnia 2019 roku odbył się w naszej szkole KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY. Kolorowe ozdoby świąteczne przygotowali nauczyciele, rodzice, uczniowie, a nawet przedszkolaki. Były one różnorodne, oryginalne, wykonane
z naturalnych materiałów. Każdy mógł wybrać coś dla siebie. Sprzedażą zajął się Samorząd Uczniowski oraz szkolne koło CARITAS.

Dodano: 06.01.2020

Życzenia świąteczne

XVII GMINNY KONKURS CZYTELNICZY "MÓJ ŚWIAT, MOJA WYOBRAŹNIA, MOJA KSIĄŻKA..."

Dnia 05.12.2019 nasza szkoła po raz siedemnasty była organizatorem Gminnego Konkursu Czytelniczego "Mój świat, moja wyobraźnia, moja książka...". W tym roku uczestnicy musieli zapoznać się z lekturą: "O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego, wybranymi baśniami H. Ch. Andersen oraz wierszami Jana Brzechwy.[...]

Dodano: 12.12.2019

Świąteczny Kiermasz

Dnia 16 XII 2019 r. w ZSP w Ptaszkowej odbędzie się Świąteczny Kiermasz. Całkowity dochód ze sprzedaży ozdób zostanie przeznaczony na cele charytatywne.
Czasem potrzebujący człowiek jest blisko, na wyciągnięcie ręki...
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Ptaszkowej.[...]Dodano: 10.12.2019

Zabawa andrzejkowa

Zgodnie z tradycją 28.11.2019 r. odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Dzieci przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. W rolę wróżbitów, konferansjerów, ochroniarzy, tancerek wcielili się uczniowie klas VI. Oni również rozdawali słodycze i czuwali, by wszyscy wspaniale się bawili.

Dodano: 12.12.2019

Archiwum wydarzeń