Programy i projekty

Programy i projekty

Akcja "Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury"

Akcja "Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury" to wyjątkowe, ogólnopolskie wydarzenie, w ramach którego miłość do czytania przekazywana jest najmłodszym w przedszkolach. Wychowawczynie, nauczycielki przedszkola, rodzice czytają przedszkolakom książki. Każde takie wydarzenie jest świętem w placówce, pełnym literatury i oczywiście małego pluszowego misia.

Innowacja pedagogiczna w przedszkolu "Moje zdrowie - moja siła, wielka moc"

Innowacja pedagogiczna w przedszkolu "Moje zdrowie - moja siła, wielka moc"- projekt z zakresu edukacji prozdrowotnej i profilaktyki uzależnień.
Cel główny: wychowanie zdrowego, aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą przedszkolaka. Moduły: Żyję zdrowo i bezpiecznie; Jestem tym, co jem i piję; Przed chorobą uciekam na własnych nogach; Zamiast grać na komputerze lepiej pędzić na rowerze; Gdy Ziemia woła o pomoc.

KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

Podczas realizacji programu, najmłodsi poznają zasady dbania o środowisko naturalne, aktywnego wypoczynku i odżywiania się. Uczą się segregować odpady, wybierać odpowiednie formy ruchu oraz rozpoznawać korzyści jakie płyną ze spożywania warzyw i owoców.

AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA

Głównym celem programu jest utrwalenie i poszerzanie wiedzy na temat zdrowego odżywiania się, dbania o bezpieczeństwo dzieci w domu i poza nim. Kształtowanie właściwych postaw społecznych, informacje jak skutecznie zapobiegać chorobom i minimalizować ich skutki, a także jak dbać o odporność dzieci.

Projekt "Mam 6 lat i poznaję świat"

Od września 2018 roku w zerówce realizowany jest projekt "Mam 6 lat i poznaję świat". Celem projektu jest: pogłębianie wiadomości na temat otaczającego świata, rozwijanie zainteresowań, kreatywności przedszkolaków, twórczej aktywności dzieci i ich rodziców, aktywizowanie i wspomaganie rodziców w procesie wychowania, a także rozwijanie u przedszkolaków pewności siebie, poczucia własnej wartości. Świat ciągle nas zadziwia, dzięki temu możemy go wspólnie odkrywać i poznawać!

Copyright (C) 2017. All rights reserved.