Z życia przedszkola

Z życia przedszkola

JAK PACHNĄ ŚWIĘTA?

W piernikach zamknięty jest smak i zapach Świąt Bożego Narodzenia. Przygotowanie pierniczków to wspaniała zabawa, to magiczne ciasteczka, a samodzielne ich wykonanie daje dużo radości i satysfakcji każdemu dziecku.

czytaj więcej

ZABAWA ANDRZEJKOWA

29. 11. 2018 r. odbyła się w naszym przedszkolu zabawa andrzejkowa. Impreza zaczęła się w magicznym nastroju - świece, lampiony i inne elementy dekoracji "pokoju wróżb" dodawały tajemniczości całej scenerii.

czytaj więcej

KONKURS WEWNĄTRZPRZEDSZKOLNY: "POLSKA - MOJA OJCZYZNA"

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Kto Ty jesteś? - Polak mały. Przedszkolak małym patriotą" w przedszkolu zorganizowano wewnątrzprzedszkolny konkurs plastyczny o tematyce patriotycznej.

czytaj więcej

Czy chomiki naprawdę chomikują?

Wojtuś jest sympatykiem zwierząt. W swoim domu hoduje rybki, chomika i bażanty. Wspólnie z tatą przygotował ciekawą prezentację na ich temat. Największą uwagą cieszył się chomik. Przedszkolaki mogły obserwować zachowanie zwierzątka, oglądać wyposażenie jego klatki.

czytaj więcej

A artysta wiele potrafi...

Krzysiu to nasz przedszkolny mistrz - rysownik, a poza tym wielki miłośnik zwierząt. Przygotował prezentację na temat dzikich kotów i przyborów malarskich. Samodzielnie narysował lwa, tygrysa, pumę, lamparta i opowiedział nam wiele ciekawostek z ich życia. Następnie przedstawił akcesoria malarskie dla małych artystów.

czytaj więcej

Wizyta Świętego Mikołaja

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień - 6 grudnia. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały "Mikołajowych" dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszej szkoły i zaczął odwiedzać dzieci w klasach.

czytaj więcej

Jaki ten świat ciekawy

Powszechnie wiadomo, że dzieci są bardzo ciekawe tego, co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia tej ciekawości są zabawy badawcze i eksperymenty.

czytaj więcej

Teatr w naszym przedszkolu!

27 listopada podczas prezentacji Miłosz wraz z mamą przybliżył nam świat teatru. Dowiedzieliśmy się, jak powstaje sztuka teatralna, wzbogaciliśmy swój słownik o takie pojęcia jak: reżyser, scenariusz, rekwizyty, scena, kurtyna.

czytaj więcej

Poznajemy świat przez doświadczenia i eksperymenty

Ulubionym zajęciem Patryka jest eksperymentowanie. Swoją pasją chętnie dzieli się z innymi. Wspólnie z mamą przygotował kilka ciekawych doświadczeń.

czytaj więcej

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Tego dnia nasze przedszkole odwiedziły ulubione pluszaki dzieci. Przybyły misie małe, duże, białe, brązowe, zielone...A każdy piękny i wyjątkowy.

czytaj więcej

ZAJĘCIA OTWARTE "DZIĘKUJĘ CI, POLSKO!"

W dniu 14 listopada grupa starszaków zaprosiła swoich rodziców na zajęcia otwarte pt. "Dziękuję Ci, Polsko". Przedszkolaki zaprezentowały przed publicznością występ o tematyce patriotycznej. Dzieci pięknie śpiewały poznane patriotyczne piosenki, oraz recytowały wiersze. Wszyscy razem odśpiewali uroczyście hymn Polski z odpowiednią postawą. Dziękujemy Ci, Polsko!

czytaj więcej

EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA

W całej Europie w dniu 8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W naszym przedszkolu w czwartek 8 listopada wszystkie przedszkolaki, nawet te najmłodsze były małymi kucharzami.

czytaj więcej

Mały architekt

Marzeniem Faustynki był drewniany domek dla lalek. Samodzielnie sporządziła jego projekt a zaprzyjaźniony stolarz wykonał go zdrewnianych odpadów. Następnie zaaranżowała każde pomieszczenie tak, aby cała rodzina lalek czuła się w nich wygodnie i komfortowo.

czytaj więcej

W realizacji projektu "Mam 6 lat i poznaję świat" największą popularnością cieszą się prezentacje dotyczące świata przyrody. Tym razem Adrian wraz z mamą przedstawili nam gości specjalnych: papużki nimfy, które należą do najbardziej inteligentnych ptaków, gołębie pocztowe i rybki.

czytaj więcej

"ABC BIBLIOTEKI"- ZAJĘCIA W BIBLIOTECE

7 listopada starszaki uczestniczyły w zajęciach w Publicznej Bibliotece w Nowym Sączu oddział dla dzieci. Celem zajęć "ABC BIBLIOTEKI" było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki, poznanie pracy bibliotekarza oraz wzbogacenie słownictwa dzieci.

czytaj więcej

W policyjnym radiowozie

Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie przybyłych policjantów. W szczególności czapka, która wędrowała z głowy na głowę wielu chętnych do jej przymierzenia przedszkolaków, policyjny lizak oraz mało znane wszystkim kajdanki.

czytaj więcej

WYCIECZKA DO SĄDECKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

W poniedziałek 22 października "Kłapouszki" odwiedziły Sądecką Bibliotekę Publiczną - Oddział dla Dzieci. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć bogaty księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich. Pani bibliotekarka zwróciła uwagę, w jaki sposób można korzystać z biblioteki.

czytaj więcej

Spotkanie z policjantem

30 października przedszkolaki uczestniczyli w prelekcji z funkcjonariuszami policji, podczas której przypomnieli sobie zasady poruszania się po drogach. Pan policjanci zwrócili również uwagę na konieczność noszenia przez pieszych świateł odblaskowych.

czytaj więcej

Na odblaskowym szlaku

W piątkowe, przedpołudnie dzieciaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ptaszkowej oficjalnie rozpoczęły akcję ?Odblaskowa szkoła?. Stało się to za sprawą niezwykłego spaceru. Nie byłoby w nim nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że każdy przedszkolak był wyposażony w elementy odblaskowe.

czytaj więcej

Odblaskowy dzień

Dnia 24.10.2018 r. w naszej szkole było bardzo odblaskowo. W ramach akcji "Odblaskowa Szkoła", odbył się ODBLASKOWY DZIEŃ. W tym dniu wszyscy uczniowie przyszli ubrani w odblaskowe elementy garderoby, które ozdobione zostały odblaskowymi gadżetami.

czytaj więcej

PRACOWICI JAK PSZCZÓŁKI

Pasją Małgosi jest pszczelarstwo. Wspólnie z mamą przybliżyły nam ten temat. Małgosia często pomaga swojemu wujkowi w pracy w pasiece i na dobre zaprzyjaźniła się z pszczołami. Opowiedziała nam o roślinach, drzewach i kwiatach miododajnych, o życiu i zwyczajach pszczół.

czytaj więcej

Z wizytą w gospodarstwie rolnym

15 października odwiedziliśmy gospodarstwo rolne rodziców Klaudii. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem przyglądały się małemu kucykowi Brylantowi, jego swobodnym i lekkim ruchom. Zadawały wiele pytań: Gdzie mieszka? Co je? Ile ma lat?

czytaj więcej

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest 4 października, w dzień ich patrona - św. Franciszka z Asyżu. Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt, przede wszystkim do godnego życia, bezpieczeństwa i wolności.

czytaj więcej

DZIEŃ LISTONOSZA

16 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Poczty Polskiej oraz Dzień Listonosza. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, podczas których poznały zawód listonosza i jego obowiązki.

czytaj więcej

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

28 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem tej akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, jak również poczucia przynależności do wspólnoty czytelniczej.

czytaj więcej

Projekt "Mam 6 lat i poznaję świat"

1 października w zerówce odbyła się pierwsza prezentacja, którą przygotowała Paulinka z mamą. Dzięki niej dowiedzieliśmy się o cechach charakterystycznych ptaków i ssaków.

czytaj więcej

Dzień przedszkolaka

20 września to wspaniały dzień dla każdego wychowanka przedszkola. W naszym przedszkolu zabawom i uśmiechom nie było końca. Były wspólne zabawy z chustą animacyjną KLANZA, zabawy na świeżym powietrzu z wykorzystaniem balonów, jak również prace plastyczne upamiętniające ten szczególny dzień.

czytaj więcej

Wycieczka do straży.

17 września w ramach realizacji tematu "Jesteśmy bezpieczni" dzieci z klasy "0" były na wycieczce w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

czytaj więcej

Witaj przedszkole!

Pierwsze dwa tygodnie pobytu w przedszkolu już za nami. Przedszkolaki opaleni i uśmiechnięci wróciły do swoich sal przedszkolnych, gdzie wspominały słoneczne wakacje. Maluszki z troską przyjęły do swojego grona nowe koleżanki i nowych kolegów.

czytaj więcej

DZIEŃ DENTYSTY

Kasia jeszcze była mała
i o ząbki dbać nie chciała,
miała pastę ze szczoteczką,
za to chęci, ani deczko.

czytaj więcej

CZŁOWIEK ORKIESTRA W PRZEDSZKOLU

Nasze przedszkole odwiedził pan Wiesław Pyzalski, nazywany człowiekiem orkiestrą. Absolwent Instytutu Edukacji muzycznej Uniwersytetu im. J. Kochanowskiego w Kielcach zagrał dla dzieci na różnych instrumentach.

czytaj więcej

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny przeznaczony dla wszystkich przedszkolaków pt. "Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki" został rozstrzygnięty!!!

czytaj więcej

Nasi mali sportowcy

Przedszkolaki wystartowały w MIĘDZYSZKOLNYCH ZAWODACH NARCIARSKICH O PUCHAR WÓJTA GMINY GRYBÓW oraz w XIX ZINTEGROWANEJ ZIMOWEJ SPARTAKIADZIE DZIECIĘCEJ, MEMORIAŁU R. STRAMKI I Z. KMIECIA. Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!!!

czytaj więcej

Bóg się rodzi...

W tym uroczystym dniu w każdej z grup odbyły się uroczyste wigilie.

czytaj więcej

Wyjazd do kina

Tygryski i Kłapouszki wybrały się do kina "Sokół" w Nowym Sączu na film pt. "MAŁA WIELKA STOPA".

czytaj więcej

Dzień pluszowego misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono w 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. W naszym przedszkolu obchodziliśmy to święto w szczególny sposób. Każde dziecko przyniosło swojego ulubionego misia, aby zaprezentować go kolegom.

czytaj więcej

Warsztaty w klasie "0"

Pani psycholog z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej z Grybowa za pomocą zabaw, ćwiczeń, pogadanki i prezentacji właściwych postaw, pomogła dzieciom klasy 0 lepiej się poznać i zintegrować.

czytaj więcej

Śniadanie - najważniejszy posiłek dnia

Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami dołączyli prozdrowotnej akcji "Śniadanie daje moc" - której celem jest promowanie zdrowego odżywiania się.

czytaj więcej

"MAŁE CO NIECO"

Kłapouszki w ramach codziennych zajęć z tematyki kulinarnej, postanowiły wraz z paniami przyrządzić pyszne gofry.

czytaj więcej

Teatrzyk "Baśń o złotym ptaku"

14 grudnia uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki uczestniczyły w teatrzyku kukiełkowym pt. "Baśń o złotym ptaku". Dzieci z żywym zainteresowaniem śledziły przygody bohaterów, a barwne kukiełki, ciekawa scenografia i dźwięki muzyki pobudzały wyobraźnię małych odbiorców.

czytaj więcej

Mikołaj w przedszkolu

6 grudnia do naszej szkoły przybył święty Mikołaj. Na gościa czekały niecierpliwie przedszkolaki, dzieci z klasy "0" oraz ich nauczyciele. Zasłuchane dzieci z radością i wielkim przejęciem powitały świętego Mikołaja.

czytaj więcej

Najlepiej razem

Od 1 września 2017 roku pracujemy w systemie 10-cio godzinnym od 6.30 do 16.30.

czytaj więcej

Dzień Grzyba

Tego dnia dzieci poznawały różnorodne gatunki grzybów, dowiedziały się, które są jadalne, a które trujące.

czytaj więcej

Dzień Zwierząt

Głównym celem tego dnia było zwrócenie uwagi na prawidłowe zachowania ludzi wobec zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to żywa istota, która ma swoje prawa i należy o nią dbać.

czytaj więcej

Dzień Uśmiechu

"Niektórzy zaczynają od niego dzień. Innym przychodzi z trudem".
6 października przedszkolaki w codziennych czynnościach odnajdowały tę szczyptę magii, która wywołuje uśmiech na twarzy.

czytaj więcej

Dzień Drzewa

Dzień Drzewa obchodzony jest 10.X. Z tej okazji dzieci z naszego przedszkola w ogrodzie posadziły drzewa, oraz wysłuchały informacji na temat roli drzew w życiu człowieka. Podjęte działania miały na celu propagowanie idei ochrony przyrody, kształtowanie pozytywnego stosunku do niej, pogłębianie wiedzy o drzewach i integrowanie dzieci z całego przedszkola we wspólnej nauce i zabawie.

czytaj więcej

Spotkanie z policjantem

Odwiedził nas wyjątkowy gość- PAN POLICJANT.
Przybliżył on dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Przedszkolaki dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem.

czytaj więcej

Wycieczka do lasu

Korzystając z słonecznej, jesiennej pogody grupa Tygrysków wybrała się na wycieczkę do lasu.

czytaj więcej

Przedszkole

Od 1 września 2017 roku pracujemy w systemie 10-cio godzinnym od 6.30 do 16.30.

Copyright (C) 2017. All rights reserved.