Z życia przedszkola

Z życia przedszkola

Mikołajki

Nasze przedszkole odwiedził Mikołaj. W tym roku zrobił to jednak inaczej niż zwykle. Nie rozdawał dzieciom prezentów osobiście, ale zostawił je niepostrzeżenie.

czytaj więcej

Zabawa andrzejkowa

W naszym przedszkolu zorganizowana została zabawa andrzejkowa. Dzieci bawiły się wspólnie w rytm muzyki, były tańce i oczywiście wróżby andrzejkowe.

czytaj więcej

Dzień pluszowego misia

Tego dnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Dzień Pluszowego Misia". Niestety w tym roku dzieci nie mogły przynieść swoich lubionych pluszowych przytulanek, ale do każdej grupy zawitał jeden pluszowy niedźwiadek, który godnie reprezentował całą pluszową gromadkę.

czytaj więcej

Wyobraźnia

Klasa OB zrealizowała kolejny moduł z projektu Emocja-Wyobraźnia. Bohaterem naszych zajęć był żółty balonik. Wysłuchaliśmy o nim opowiadania, następnie dzieci mogły wykazać się swoją niezwykłą wyobraźnią projektując swój balon marzeń.

czytaj więcej

Malowanie kredą

W słoneczny październikowy dzień dzieci z klasy OB wybrały się przed budynek przedszkola i na chodnikowych płytach, za pomocą kolorowej kredy wykonywały kolorowe obrazki.

czytaj więcej

Dzień Przedszkolaka

W naszym przedszkolu tego dnia na dzieci czekało wiele atrakcji. Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych zabawach, konkursach i grach zespołowych w swoich salach. Tańczyły przy największych przebojach dla dzieci. Na boisku szkolnym robiły bańki mydlane i uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej, kolorowych szarf i balonów.

czytaj więcej

"Z jakiej bajki jestem?

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach.

czytaj więcej

KREATYWNOŚĆ

Klasa 0b zrealizowała w ramach projektu "Emocja" zadania z zakresu pierwszego modułu- KREATYWNOŚĆ. Dzieci świetnie się bawiły obchodząc Dzień Kropki. Ich stroje były całe w kropki i kropeczki.

czytaj więcej

Dla kochanej Pani Basi

Kochani!
Brak mi słów, by wyrazić wdzięczność. Tak bardzo mnie wzruszył i ucieszył ten filmik. Bardzo za Wami tęsknię. Każde z dzieci to wyjątkowy CUD, a Panie to wielkie i nieocenione SKARBY. Zawsze będziecie w moim sercu. Codziennie polecam Was dobremu Bogu, każde Dziecko i każdą Panią. Tak się cieszę, że mogłam Was poznać. Życzę wielu sukcesów i wspaniałego wakacyjnego wypoczynku.
KOCHAM WAS,
Z BOGIEM
Barbara Siedlarz

Mała niespodzianka dla Naszych najmłodszych

W Galerii Żywych Obrazów

W ramach zdalnych zajęć plastycznych dzieci z klasy 0b podjęły wyzwanie
i stworzyły Galerię Żywych Obrazów. Zadanie polegało na wykonaniu fotografii odtwarzającej jedno z wybranych dzieł wielkich mistrzów malarstwa.

czytaj więcej

Pociągiem w świat

Rysiu, podobnie jak jego tata, interesuje się historią kolejnictwa. W czasie swojej prezentacji zapoznał nas z lokomotywami, z których każda jest inna i wyjątkowa. Opowiedział nam o lokomotywach parowych, spalinowych i elektrycznych.

czytaj więcej

Dzień Dinozaura

Wszystkie dzieci fascynują dinozaury, dlatego zorganizowano Dzień Dinozaura. Tego dnia nasze pociechy mogły poznać życie tych fascynujących gadów poprzez ciekawe propozycje zajęć i zabaw.

czytaj więcej

BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

Bal karnawałowy to niezwykły i długo wyczekiwany dzień. Już od rana w przedszkolu można spotkać wróżki, królewny, kolorowe motyle, rycerzy, piratów, policjantów, strażaków a nawet dinozaury.

czytaj więcej

Święta u maluchów

Czas przedświąteczny w grupie maluchów był czasem intensywnych, ale i radosnych przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Dzieci uwielbiają ten okres w którym przygotowują ozdoby choinkowe, dekoracje świąteczne, uczą się kolęd i poznają tradycje świąteczne.

czytaj więcej

Czas oczekiwania

W grudniu w naszym przedszkolu trwały przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci zapoznały się z tradycjami i obyczajami świąt, uczyły się kolęd i pastorałek, wykonały piaskowe ozdoby na choinkę, kolorowe aniołki.

czytaj więcej

FILMINEK

Klasy 0 oraz starszaki wzięły udział w Akademii Przedszkolaka FILMINEK. 14 listopada oraz 10 grudnia dzieci wraz z opiekunami odwiedziły kino Sokół w Nowym Sączu i obejrzały: w listopadzie film pt. "Luis i obcy", a w grudniu "Święty Mikołaj dla wszystkich".

czytaj więcej

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

6 grudnia wszystkie przedszkolaki oraz dzieci z klas I-III odwiedził ulubiony przez wszystkich gość ŚWIĘTY MIKOŁAJ.

czytaj więcej

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Zabawa andrzejkowa w naszym przedszkolu to już tradycja. Dzień ten przepełniony był radosną zabawą, tańcami przy skocznej muzyce oraz wróżbami podczas których przedszkolaki mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość.

czytaj więcej

TEATR LALEK "KUKIEŁKA"- GOŚCIEM W NASZYM PRZEDSZKOLU

27 listopada do naszego przedszkola zawitał teatr lalek. Dzieci z wielkim przejęciem oglądały przedstawienie pt. "Szewczyk Dratewka".

czytaj więcej

"Dawno, dawno temu w Polsce"

W listopadzie kilka dni poświęciliśmy na realizację tematu "Dawno, dawno temu w Polsce". Dzieci zapoznały się z legendami dotyczącymi powstania państwa polskiego oraz miast.

czytaj więcej

Jesienne obserwacje przyrodnicze

24 października dzieci z klasy 0 b wybrały się na wycieczkę do lasu, aby sprawdzić jak przyroda przygotowuje się do zimy. Przywitała ich piękna pogoda, szeleszczące liście, charakterystyczny zapach.

czytaj więcej

Mali cukiernicy

Za nami już pierwsza prezentacja. Z tej okazji Gabrysia i jej mama przygotowały dla nas coś słodkiego. Upiekły babeczki, które dekorowaliśmy niczym prawdziwi cukiernicy.

czytaj więcej

Ciekawe spotkanie

Dzisiaj dzieci odwiedziła pani pielęgniarka. Opowiedziała o tym, skąd się bierze katar, ból gardła, gorączka i inne objawy, które mogą zapowiadać chorobę.

czytaj więcej

Z wizytą na poczcie

18 października Starszaki udały się na wycieczkę do Urzędu Poczty Polskiej Grybowie. Pani Marysia, która jest tam naczelnikiem bardzo serdecznie nas przywitała i oprowadziła po różnych zakątkach budynku.

czytaj więcej

Od ziarenka do bochenka

16 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chleba. Starszaki wraz z klasą 0B obejrzeli film edukacyjny pt: "Jak powstaje chleb", dostrzegali różnice między mąką jasna pszenną a ciemną żytnią.

czytaj więcej

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ogłoszony w 2001 roku z incjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.

czytaj więcej

OWOCOWY ZAWRÓT GŁOWY

Wszystkie dzieci w naszym przedszkolu wiedzą jak ważne jest jedzenie owoców i warzyw, jak pozytywnie wpływa to na nasze zdrowie i samopoczucie, jak dużo daje nam energii i siły do pokonywania codziennych trudności.

czytaj więcej

SZUKAMY JESIENI W LESIE

Klasa 0A wybrała się na spacer do lasu w poszukiwaniu śladów jesieni. Dzieci oglądały drzewa, mech i runo leśne. Poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając.

czytaj więcej

JESTEM TYM CO JEM

Dziś rozmawialiśmy o jesiennych darach czyli owocach i warzywach.

czytaj więcej

Kodeks zdrowego i bezpiecznego przedszkolaka

W ramach innowacji wykonaliśmy pierwsze zadanie z modułu "Żyję zdrowo i bezpiecznie".

czytaj więcej

WSPIERAMY POLSKIE ROLNICTWO

Przedszkolaki dowiedziały się, jak można w łatwy i pyszny sposób wesprzeć polskie rolnictwo i zdrowo się najeść.

czytaj więcej

ZAMIAST SOKU

W ramach zadania pt: "Zamiast soku" dzieci wcieliły się w rolę badaczy i na podstawie wybranych napojów same odmierzały cukier względem ilości podanej na etykiecie.

czytaj więcej

"Mały miś w świecie wielkiej literatury"

Grupa Straszaków bierze udział w projekcie edukacyjnym "Mały miś w świecie wielkiej literatury".

czytaj więcej

WYCIECZKA KLASY "0"A DO GOSPODARSTWA PASIECZNEGO "SĄDECKI BARTNIK" W STRÓŻACH

Pięknego, jesiennego dnia, 27 września klasa 0A wspólnie z klasą I wybrały się na wycieczkę do GOSPODARSTWA PASIECZNEGO PAŃSTWA KASZTELEWICZÓW "SĄDECKI BARTNIK".

czytaj więcej

Wycieczka do "Sądeckiego Bartnika"

23 września dzieci z klasy "0"b były na wycieczce w gospodarstwie pasiecznym "Sądecki Bartnik" w Stróżach. Zwiedziły skansen i muzeum pszczelarstwa. Zobaczyły w plenerze kolekcje barci i uli, wzbogaciły swoją wiedzę dotyczącą życia pszczół.

czytaj więcej

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście zainaugurowały rozpoczęcie NOWEGO ROKU PRZEDSZKOLNEGO. Tego dnia bowiem obchodzony jest OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Święto, które zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.

czytaj więcej

BADANIA PRZESIEWOWE MOWY I SŁUCHU

BADANIA PRZESIEWOWE MOWY I SŁUCHU dzieci przedszkolnych odbywać się będą w następujących terminach:
Klasa 0 A- 15.11.2019 r.
Klasa 0 B- 18.11.2019 r.
4-5 latki- 22.11.2019 r.
3-4 latki- 25 i 29.11. 2019 r.

Konkurs recytatorski

6 czerwca po raz pierwszy w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski. Uczestniczyło w nim 30 dzieci. Powołane jury miało bardzo trudne zadanie, ponieważ wszystkie przedszkolaki pięknie recytowały wiersze znanych polskich poetów.

czytaj więcej

Wycieczka do Karpackiego Oddziału Straży Granicznej

5 czerwca najstarsze przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Dzieci powitała Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej. Następnie odbył się pokaz sprzętu i uzbrojenia, które jest na co dzień wykorzystywane przez funkcjonariuszy.

czytaj więcej

Świnka morska i nie tylko...

W naszej grupie przedszkolnej mamy wielu miłośników zwierząt. Tym razem Bartuś przybliżył nam życie świnki morskiej i opowiedział o swoim kucyku, którym się opiekuje.

czytaj więcej

Ranczo Przyjaciół Przyrody w Stróżach

W dniu 07.06.2019r. nasze najmniejsze przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę na Ranczo Przyjaciół Przyrody w Stróżach. Na miejscu czekało na nich wiele wspaniałych atrakcji.

czytaj więcej

"ROZTAŃCZONE PRZEDSZKOLAKI"

14 maja w Stróżach odbył się I Gminny Przegląd Przedszkolnych Zespołów Tanecznych pod patronatem Wójta Gminy Grybów pana Jacka Migacza. Tancerze ubrani w kolorowe stroje byli podekscytowani występem przed kolegami i koleżankami z innych przedszkoli.

czytaj więcej

Prąd elektryczny - tajemnica rozwikłana

W czwartek 16 maja Kubuś wraz z mamą i starszym kuzynem Wojtkiem opowiedzieli nam o zasadach powstawania i działania prądu elektrycznego. Przeprowadziliśmy kilka doświadczeń sprawdzających, które materiały przewodzą prąd, budowaliśmy proste obwody elektryczne. Dowiedzieliśmy się, że istnieje prąd bezpieczny i niebezpieczny.

czytaj więcej

"Zając Max ratuje Wielkanoc"

Aby przedłużyć nastrój Świąt Wielkanocnych klasa 0 wraz z grupą starszaków wybrała się do kina Sokół na film animowany pt. "Zając Max ratuje Wielkanoc". Przed seansem odbyło się wspólne śpiewanie piosenki o pisankach i malowanie papierowych jajek.

czytaj więcej

Rysujemy kredą po chodniku

Pogoda wiosenna sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Dzieci postanowiły stworzyć własnoręczne malunki przed przedszkolem wykorzystując do tego kolorową kredę. Każdy znalazł sobie odpowiednie miejsce do pracy i rozpoczął twórcze malowanie.

czytaj więcej

Wielkanocne ozdoby

5 kwietnia 2019r. w grupie dzieci starszych (5,6-latki) z przedszkola dziesięciogodzinnego odbyły się zajęcia otwarte z udziałem Rodziców. Dzieci poznały tradycje i zwyczaje świąteczne oraz przygotowały ozdoby świąteczne.

czytaj więcej

POWITANIE WIOSNY

W dniu 21 marca przedszkolaki uroczyście powitały pierwszy dzień wiosny. W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej.

czytaj więcej

Gondolą po Wenecji

Tym razem Madzia wraz z mamą zabrały nas w podróż po Wenecji - mieście na wodzie. Opowiedziały nam legendy związane z miastem, pokazały miejsca, które warto zwiedzić. Mogliśmy obejrzeć zdjęcia miasta, weneckie szkło i maski karnawałowe.

czytaj więcej

Kolorowo, wiosennie, radośnie...

Milenka ze swoją mamą dokonały dzisiaj istnych czarów. Wprowadziły do przedszkola prawdziwą wiosnę. Dzieci bezbłędnie rozpoznawały zwiastuny tej oczekiwanej pory roku. Najbardziej skupiliśmy się na kwiatach: ich barwie, kształcie wielkości, liściach...

czytaj więcej

Pupil Ali

W marcu gościliśmy w przedszkolu chomika dżungarskiego, którego przyniosła Ala. Dzieci obserwując zwierzątko utrwaliły wiadomości na temat chomików. Ala opowiedziała nam, jak zachowuje się jej pupil, co lubi jeść , jakie ma zwyczaje. Przedszkolaki mogły go pogłaskać, a nawet wziąć na ręce.

czytaj więcej

W laboratorium młodych chemików

W środę 27 lutego w sali przedszkolnej urządziliśmy pracownię chemiczną. Judytka wraz z mamą pokazały nam jak z domowych produktów można zdziałać coś niesamowitego.

czytaj więcej

BAL KARNAWAŁOWY

We wtorek 26 lutego w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Już od wejścia można było zauważyć niecodzienny nastrój. Dzieci przebrane w barwne pomysłowe kostiumy, bawiły się świetnie, a skoczna muzyka zachęcała je do tańców.

czytaj więcej

W naszym małym salonie fryzjerskim

18 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu panie: Ewelinę i Monikę - mamę Elenki, które są fryzjerkami. Sala przedszkolna zamieniła się w salon fryzjerski. Mogliśmy obejrzeć akcesoria fryzjerskie oraz przyglądać się profesjonalnej pracy pań.

czytaj więcej

Odkrywamy piękne zakątki Polski

Michał w czasie swojej prezentacji wskazał nam kilka miejsc w Polsce, które warto zobaczyć. Zabrał nas w Pieniny do wąwozu Homole, gdzie zachwycał się pięknem krajobrazu i zdobywał skalne głazy. Następnie odwiedziliśmy Mikoszewo - miejscowość koło Krynicy Morskiej.

czytaj więcej

Spartakiada Zimowa

9 lutego odbyła się 64/XX Zintegrowana Dziecięca Spartakiada Zimowa. Dzieci z naszego przedszkola próbowały swoich sił w narciarstwie biegowym i zajęły wysokie miejsca. Spotkały się również z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą, który kibicował wszystkim zawodnikom i wręczał nagrody.

czytaj więcej

Zimą nie można się nudzić...

Zimą w naszym przedszkolu nie można się nudzić. Dzieci korzystają z ładnej pogody i wreszcie mogą poszaleć. Lepią bałwany, rzucają śnieżkami, robią aniołki, budują śniegowe figurki. Tworzą na śniegu kolorowe obrazy wykorzystując do tego zabarwioną wodę.

czytaj więcej

Wędrówki po Polsce

7 stycznia Martynka wraz z mamą podzieliły się z nami wspomnieniami z wakacji. Zabrały nas w podróż po południowej Polsce. Byliśmy w Wieliczce, Nidzicy, na wieży widokowej w Ptaszkowej i w Zakopanem.

czytaj więcej

A dzisiaj przykicał królik...

20 grudnia odwiedził nas tata Huberta, który przyniósł do przedszkola królika. Ta niecodzienna wizyta sprawiła dzieciom wielką radość. Przedszkolaki wyróżniały cechy charakterystyczne zwierzątka, zapoznały się z jego wyglądem oraz miejscem występowania.

czytaj więcej

Niezwykłe skarby

Muszelki znad morza, kamyki znalezione na spacerze, czapka marynarska, fotografie to pamiątki przywiezione przez Amelkę z wakacji. Przywołały one miłe wspomnienia i przeniosły nas w czasie do słonecznego Dźwirzyna, niedaleko Kołobrzegu.

czytaj więcej

"CICHA NOC, ŚWIĘTA NOC..."

W piątek 21 grudnia 2018r. w niezwykłej scenerii pachnących choinek, błyszczących światełek i uśmiechniętych, radosnych przedszkolaków odbyły się wigilie w grupach przedszkolnych.

czytaj więcej

TRADYCJE BOŻONARODZENIOWE - zajęcia otwarte

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. I właśnie po to, aby w naszym przedszkolu zagościła świąteczna atmosfera zorganizowano zajęcia otwarte dla rodziców dzieci z oddziału 10-cio godzinnego.

czytaj więcej

JAK PACHNĄ ŚWIĘTA?

W piernikach zamknięty jest smak i zapach Świąt Bożego Narodzenia. Przygotowanie pierniczków to wspaniała zabawa, to magiczne ciasteczka, a samodzielne ich wykonanie daje dużo radości i satysfakcji każdemu dziecku.

czytaj więcej

ZABAWA ANDRZEJKOWA

29. 11. 2018 r. odbyła się w naszym przedszkolu zabawa andrzejkowa. Impreza zaczęła się w magicznym nastroju - świece, lampiony i inne elementy dekoracji "pokoju wróżb" dodawały tajemniczości całej scenerii.

czytaj więcej

KONKURS WEWNĄTRZPRZEDSZKOLNY: "POLSKA - MOJA OJCZYZNA"

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Kto Ty jesteś? - Polak mały. Przedszkolak małym patriotą" w przedszkolu zorganizowano wewnątrzprzedszkolny konkurs plastyczny o tematyce patriotycznej.

czytaj więcej

Czy chomiki naprawdę chomikują?

Wojtuś jest sympatykiem zwierząt. W swoim domu hoduje rybki, chomika i bażanty. Wspólnie z tatą przygotował ciekawą prezentację na ich temat. Największą uwagą cieszył się chomik. Przedszkolaki mogły obserwować zachowanie zwierzątka, oglądać wyposażenie jego klatki.

czytaj więcej

A artysta wiele potrafi...

Krzysiu to nasz przedszkolny mistrz - rysownik, a poza tym wielki miłośnik zwierząt. Przygotował prezentację na temat dzikich kotów i przyborów malarskich. Samodzielnie narysował lwa, tygrysa, pumę, lamparta i opowiedział nam wiele ciekawostek z ich życia. Następnie przedstawił akcesoria malarskie dla małych artystów.

czytaj więcej

Wizyta Świętego Mikołaja

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień - 6 grudnia. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały "Mikołajowych" dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszej szkoły i zaczął odwiedzać dzieci w klasach.

czytaj więcej

Jaki ten świat ciekawy

Powszechnie wiadomo, że dzieci są bardzo ciekawe tego, co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia tej ciekawości są zabawy badawcze i eksperymenty.

czytaj więcej

Teatr w naszym przedszkolu!

27 listopada podczas prezentacji Miłosz wraz z mamą przybliżył nam świat teatru. Dowiedzieliśmy się, jak powstaje sztuka teatralna, wzbogaciliśmy swój słownik o takie pojęcia jak: reżyser, scenariusz, rekwizyty, scena, kurtyna.

czytaj więcej

Poznajemy świat przez doświadczenia i eksperymenty

Ulubionym zajęciem Patryka jest eksperymentowanie. Swoją pasją chętnie dzieli się z innymi. Wspólnie z mamą przygotował kilka ciekawych doświadczeń.

czytaj więcej

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Tego dnia nasze przedszkole odwiedziły ulubione pluszaki dzieci. Przybyły misie małe, duże, białe, brązowe, zielone...A każdy piękny i wyjątkowy.

czytaj więcej

ZAJĘCIA OTWARTE "DZIĘKUJĘ CI, POLSKO!"

W dniu 14 listopada grupa starszaków zaprosiła swoich rodziców na zajęcia otwarte pt. "Dziękuję Ci, Polsko". Przedszkolaki zaprezentowały przed publicznością występ o tematyce patriotycznej. Dzieci pięknie śpiewały poznane patriotyczne piosenki, oraz recytowały wiersze. Wszyscy razem odśpiewali uroczyście hymn Polski z odpowiednią postawą. Dziękujemy Ci, Polsko!

czytaj więcej

EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA

W całej Europie w dniu 8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W naszym przedszkolu w czwartek 8 listopada wszystkie przedszkolaki, nawet te najmłodsze były małymi kucharzami.

czytaj więcej

Mały architekt

Marzeniem Faustynki był drewniany domek dla lalek. Samodzielnie sporządziła jego projekt a zaprzyjaźniony stolarz wykonał go zdrewnianych odpadów. Następnie zaaranżowała każde pomieszczenie tak, aby cała rodzina lalek czuła się w nich wygodnie i komfortowo.

czytaj więcej

W realizacji projektu "Mam 6 lat i poznaję świat" największą popularnością cieszą się prezentacje dotyczące świata przyrody. Tym razem Adrian wraz z mamą przedstawili nam gości specjalnych: papużki nimfy, które należą do najbardziej inteligentnych ptaków, gołębie pocztowe i rybki.

czytaj więcej

"ABC BIBLIOTEKI"- ZAJĘCIA W BIBLIOTECE

7 listopada starszaki uczestniczyły w zajęciach w Publicznej Bibliotece w Nowym Sączu oddział dla dzieci. Celem zajęć "ABC BIBLIOTEKI" było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki, poznanie pracy bibliotekarza oraz wzbogacenie słownictwa dzieci.

czytaj więcej

W policyjnym radiowozie

Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie przybyłych policjantów. W szczególności czapka, która wędrowała z głowy na głowę wielu chętnych do jej przymierzenia przedszkolaków, policyjny lizak oraz mało znane wszystkim kajdanki.

czytaj więcej

WYCIECZKA DO SĄDECKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

W poniedziałek 22 października "Kłapouszki" odwiedziły Sądecką Bibliotekę Publiczną - Oddział dla Dzieci. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć bogaty księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich. Pani bibliotekarka zwróciła uwagę, w jaki sposób można korzystać z biblioteki.

czytaj więcej

Spotkanie z policjantem

30 października przedszkolaki uczestniczyli w prelekcji z funkcjonariuszami policji, podczas której przypomnieli sobie zasady poruszania się po drogach. Pan policjanci zwrócili również uwagę na konieczność noszenia przez pieszych świateł odblaskowych.

czytaj więcej

Na odblaskowym szlaku

W piątkowe, przedpołudnie dzieciaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ptaszkowej oficjalnie rozpoczęły akcję ?Odblaskowa szkoła?. Stało się to za sprawą niezwykłego spaceru. Nie byłoby w nim nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że każdy przedszkolak był wyposażony w elementy odblaskowe.

czytaj więcej

Odblaskowy dzień

Dnia 24.10.2018 r. w naszej szkole było bardzo odblaskowo. W ramach akcji "Odblaskowa Szkoła", odbył się ODBLASKOWY DZIEŃ. W tym dniu wszyscy uczniowie przyszli ubrani w odblaskowe elementy garderoby, które ozdobione zostały odblaskowymi gadżetami.

czytaj więcej

PRACOWICI JAK PSZCZÓŁKI

Pasją Małgosi jest pszczelarstwo. Wspólnie z mamą przybliżyły nam ten temat. Małgosia często pomaga swojemu wujkowi w pracy w pasiece i na dobre zaprzyjaźniła się z pszczołami. Opowiedziała nam o roślinach, drzewach i kwiatach miododajnych, o życiu i zwyczajach pszczół.

czytaj więcej

Z wizytą w gospodarstwie rolnym

15 października odwiedziliśmy gospodarstwo rolne rodziców Klaudii. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem przyglądały się małemu kucykowi Brylantowi, jego swobodnym i lekkim ruchom. Zadawały wiele pytań: Gdzie mieszka? Co je? Ile ma lat?

czytaj więcej

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest 4 października, w dzień ich patrona - św. Franciszka z Asyżu. Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt, przede wszystkim do godnego życia, bezpieczeństwa i wolności.

czytaj więcej

DZIEŃ LISTONOSZA

16 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Poczty Polskiej oraz Dzień Listonosza. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, podczas których poznały zawód listonosza i jego obowiązki.

czytaj więcej

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

28 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem tej akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, jak również poczucia przynależności do wspólnoty czytelniczej.

czytaj więcej

Projekt "Mam 6 lat i poznaję świat"

1 października w zerówce odbyła się pierwsza prezentacja, którą przygotowała Paulinka z mamą. Dzięki niej dowiedzieliśmy się o cechach charakterystycznych ptaków i ssaków.

czytaj więcej

Dzień przedszkolaka

20 września to wspaniały dzień dla każdego wychowanka przedszkola. W naszym przedszkolu zabawom i uśmiechom nie było końca. Były wspólne zabawy z chustą animacyjną KLANZA, zabawy na świeżym powietrzu z wykorzystaniem balonów, jak również prace plastyczne upamiętniające ten szczególny dzień.

czytaj więcej

Wycieczka do straży.

17 września w ramach realizacji tematu "Jesteśmy bezpieczni" dzieci z klasy "0" były na wycieczce w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

czytaj więcej

Witaj przedszkole!

Pierwsze dwa tygodnie pobytu w przedszkolu już za nami. Przedszkolaki opaleni i uśmiechnięci wróciły do swoich sal przedszkolnych, gdzie wspominały słoneczne wakacje. Maluszki z troską przyjęły do swojego grona nowe koleżanki i nowych kolegów.

czytaj więcej

DZIEŃ DENTYSTY

Kasia jeszcze była mała
i o ząbki dbać nie chciała,
miała pastę ze szczoteczką,
za to chęci, ani deczko.

czytaj więcej

CZŁOWIEK ORKIESTRA W PRZEDSZKOLU

Nasze przedszkole odwiedził pan Wiesław Pyzalski, nazywany człowiekiem orkiestrą. Absolwent Instytutu Edukacji muzycznej Uniwersytetu im. J. Kochanowskiego w Kielcach zagrał dla dzieci na różnych instrumentach.

czytaj więcej

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny przeznaczony dla wszystkich przedszkolaków pt. "Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki" został rozstrzygnięty!!!

czytaj więcej

Nasi mali sportowcy

Przedszkolaki wystartowały w MIĘDZYSZKOLNYCH ZAWODACH NARCIARSKICH O PUCHAR WÓJTA GMINY GRYBÓW oraz w XIX ZINTEGROWANEJ ZIMOWEJ SPARTAKIADZIE DZIECIĘCEJ, MEMORIAŁU R. STRAMKI I Z. KMIECIA. Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!!!

czytaj więcej

Bóg się rodzi...

W tym uroczystym dniu w każdej z grup odbyły się uroczyste wigilie.

czytaj więcej

Wyjazd do kina

Tygryski i Kłapouszki wybrały się do kina "Sokół" w Nowym Sączu na film pt. "MAŁA WIELKA STOPA".

czytaj więcej

Dzień pluszowego misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono w 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. W naszym przedszkolu obchodziliśmy to święto w szczególny sposób. Każde dziecko przyniosło swojego ulubionego misia, aby zaprezentować go kolegom.

czytaj więcej

Warsztaty w klasie "0"

Pani psycholog z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej z Grybowa za pomocą zabaw, ćwiczeń, pogadanki i prezentacji właściwych postaw, pomogła dzieciom klasy 0 lepiej się poznać i zintegrować.

czytaj więcej

Śniadanie - najważniejszy posiłek dnia

Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami dołączyli prozdrowotnej akcji "Śniadanie daje moc" - której celem jest promowanie zdrowego odżywiania się.

czytaj więcej

"MAŁE CO NIECO"

Kłapouszki w ramach codziennych zajęć z tematyki kulinarnej, postanowiły wraz z paniami przyrządzić pyszne gofry.

czytaj więcej

Teatrzyk "Baśń o złotym ptaku"

14 grudnia uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki uczestniczyły w teatrzyku kukiełkowym pt. "Baśń o złotym ptaku". Dzieci z żywym zainteresowaniem śledziły przygody bohaterów, a barwne kukiełki, ciekawa scenografia i dźwięki muzyki pobudzały wyobraźnię małych odbiorców.

czytaj więcej

Mikołaj w przedszkolu

6 grudnia do naszej szkoły przybył święty Mikołaj. Na gościa czekały niecierpliwie przedszkolaki, dzieci z klasy "0" oraz ich nauczyciele. Zasłuchane dzieci z radością i wielkim przejęciem powitały świętego Mikołaja.

czytaj więcej

Najlepiej razem

Od 1 września 2017 roku pracujemy w systemie 10-cio godzinnym od 6.30 do 16.30.

czytaj więcej

Dzień Grzyba

Tego dnia dzieci poznawały różnorodne gatunki grzybów, dowiedziały się, które są jadalne, a które trujące.

czytaj więcej

Dzień Zwierząt

Głównym celem tego dnia było zwrócenie uwagi na prawidłowe zachowania ludzi wobec zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to żywa istota, która ma swoje prawa i należy o nią dbać.

czytaj więcej

Dzień Uśmiechu

"Niektórzy zaczynają od niego dzień. Innym przychodzi z trudem".
6 października przedszkolaki w codziennych czynnościach odnajdowały tę szczyptę magii, która wywołuje uśmiech na twarzy.

czytaj więcej

Dzień Drzewa

Dzień Drzewa obchodzony jest 10.X. Z tej okazji dzieci z naszego przedszkola w ogrodzie posadziły drzewa, oraz wysłuchały informacji na temat roli drzew w życiu człowieka. Podjęte działania miały na celu propagowanie idei ochrony przyrody, kształtowanie pozytywnego stosunku do niej, pogłębianie wiedzy o drzewach i integrowanie dzieci z całego przedszkola we wspólnej nauce i zabawie.

czytaj więcej

Spotkanie z policjantem

Odwiedził nas wyjątkowy gość- PAN POLICJANT.
Przybliżył on dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Przedszkolaki dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem.

czytaj więcej

Wycieczka do lasu

Korzystając z słonecznej, jesiennej pogody grupa Tygrysków wybrała się na wycieczkę do lasu.

czytaj więcej

Przedszkole

Od 1 września 2017 roku pracujemy w systemie 10-cio godzinnym od 6.30 do 16.30.

Copyright (C) 2017. All rights reserved.